PUBG Mobile yeni hile önleme sistemi Fog of War'ı tanıttı

Ersin Kılıç 23.09.2022 - 15:08
PUBG MOBILE, duvar hilesi kullanan oyunculara karşı mobil oyunlarda dünyada ilk defa kullanılan yepyeni Fog of War hile önleme sistemini oyuna ekliyor.

Online oyunlarda en çok şikayet edilen noktalardan birisi oyuncuların kullanmış olduğu hileler. Özellikle shooter oyunlarında duvar hilesi de dediğimiz yöntein çok sık kullanıldığını görebiliyoruz. İşte geçtiğimiz günlerde 2.2 yamasını yayınlayan PUBG Mobile ekibi, bu hile yöntemi için geliştirilen Fog of War hile önleme yönteminin oyuna eklendiğini duyurdu. Yapılan açıklama ve sistemin işleyişiyle ilgili verilen bilgiler şu şekilde;

PUBG Mobile için yeni hile önleme sistemi geliyor

PUBG MOBILE, duvar hilesi olarak bilinen X-Ray kullanımı ile etkin bir şekilde mücadele etmek için geliştirilen, en son güvenlik önlemi Fog of War anti-hile sistemini resmi olarak tanıttı. Bu gelişmiş hile karşıtı teknolojiyi kullanan ilk mobil oyun olan PUBG MOBILE, test aşamasında %50'nin üzerinde bir düşüş sağlayan bu sistem ile battle royale maçlarındaki hileyi azaltmak için çalışmalara başladı. Hile önleme uygulaması yavaş yavaş yürürlüğe girdikçe, hile kullanımına son vermek için sistem optimizasyonuna devam edecek.

Mobil oyunlarda türünün ilk örneği olan Fog of War, bir oyuncunun aldığı oyun bilgilerini sınırlayan ve oyuncuları görüş alanı dışında veya duvarların, nesnelerin arkasında görme yeteneklerini engelleyen gelişmiş bir hile önleme sistemidir. Fog of War sistemi ilk olarak PUBG MOBILE'ın devasa haritalarındaki tüm binaları ve araziyi tarıyor. Sistem dahili hesaplamalar yoluyla, oyuncunun neyi görmesi gerektiğini akıllıca belirliyor ve son olarak, sunucudan oyuncuya, yalnızca belirlenen bilgileri gönderiyor. Görülmemesi gereken bilgiler gönderilmeyecek, bu da duvar hilesini kullanan oyuncuların engellenmesini sağlayacak.

İlk uygulamada hile kullanımı %62 oranında azaldı

Fog of War, sistemi test edilmesi ve geliştirilmesi için daha önce belirli haritalarda sınırlı kapasitede sunuluyordu. Sınırlı kullanım sırasında, Fog of War hile önleme sisteminin devreye girdiği maçlarda, x-ray görüntü hile raporlarının sayısı %50'den fazla azaldı ve önemli bölgelerde rapor oranı %62'ye kadar düştü.

PUBG MOBILE, büyük ve açık haritalarda bu tür bir güvenlik önlemi uygulayan dünyadaki ilk mobil oyun oldu ve devreye sokulan bu güvenlik sistemi giderek daha kapsamlı hale getirilecek. Bu noktadan itibaren Fog of War hile önleme sistemi, PUBG MOBILE'ın oyun modlarında kademeli olarak yayınlanacak ve herkes adil, dengeli bir rekabetin tadını çıkarana kadar teknolojiyi geliştirmek için veri toplanmaya devam edecek.

PUBG MOBILE'da hile kesinlikle kabul edilemez ve bu, oyuncuların aldatıcı ve adaletsiz yöntemleri kullanmasını engellemeye yönelik bir başka adımdır. PUBG MOBILE için oyuncuların güvenli, eğlenceli ve adil bir deneyim yaşamasını sağlamaktan daha önemli bir şey yoktur.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2024 22:21
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2022 16:14
Şu daha pratik bence: Açtı mı yeni lobiye hata kodu ile otomatik bağla ve diğer hileciler de gelsin
Kalan Karakter: 300 Gönder
PUBG Mobile yeni hile önleme sistemi Fog of War'ı tanıttı
İlginizi Çekebilir