PUBG, Steam tarihinde kırılması zor bir başarıya imza attı

PUBG, Steam tarihinde kırılması zor bir başarıya imza attı

Furkan Güler
Furkan Güler 13.03.2018 - 10:47
Oyun, satış miktarı anlamında kaçıncı sırada?

2017 yılında oldukça hızlı ve beklenmedik bir şekilde büyüyen Battle Royale oyun modu, şu anda milyonlarca oyuncuya hitap ediyor. Türün iki büyük temsilcisi olan PUBG ve Fortnite ise diğer Battle Royale oyunlarına ilham oluyorlar. Ancak son zamanlarda oyuncusunu Fortnite'a kaptıran PUBG hakkında Gabe Newell yeni bir açıklamada bulundu. Steam'in kurucusu olan Newell, Valve'ın geliştirdiği ve DOTA 2 temalı kart oyunu olan Artifact'in basın toplantısında, PUBG'nin Steam tarihinde en çok satan üçüncü oyun olduğunu açıkladı. Valve normalde herhangi bir oyunun satış miktarını veya satışlarda kaçıncısı sırada sattığını açıklamıyor. Böylelikle PUBG ile birlikte Gabe Newell'ın da yeni bir olayın altına daha imza attığını söyleyebiliriz.

PUBG, Steam tarihinin en çok satan üçüncü oyunu oldu

Newell, ilk iki oyunun hangileri olduğunu belirtmedi. Tahminler ilk sırada Counter Strike: Global Offensive olduğunu söylüyor fakat yöneticiler herhangi bir açıklamada bulunmadan, ilk iki oyunun ne olduğunu asla bilemeyeceğiz. Sona geldiğimizde PUBG'nin önlenemez yükselişi şu anda hile programları yüzünden biraz durulsa da, ilerleyen dönemlerde oyun tekrar yüksek satış rakamlarına ulaşmaya devam edecektir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2020 14:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×