PUBG yapımcısı Krafton'dan Free Fire oyununa dava

Murathan Özlü
Murathan Özlü 14.01.2022 - 18:30
PUBG yapımcısı Krafton aralarında Google, Apple, Youtube ve Garena'nında bulunduğu bir dolu firmaya Free Fire oyunu sebebiyle dava açtı.

PUBG yapımcısı Krafton,  Free Fire oyununun yapımcısı Garena ile birlikte Youtube, Apple ve Google'a "telif hakkı ihlali"nden dolayı dava açacak. Son yılların en popüler online shooter oyunlarından olan PUBG,  ayrıca online battle royale türünü popülerleştiren oyun olarak da biliniyor.  Oyunun yapımcısı Krafton, Garena firmasının elinden çıkan Free Fire'ı PUBG'nin oyun dizaynı ve oyun içi eşyaları dahil pek çok şeyi kopyalayıp kullanmakla suçluyor.

PUBG yapımcısı Krafton Free Fire'ı telif hakkı ihlali ile suçluyor

Krafon'un dava dosyasında Free Fire ile ilgili şu suçlamalar yer alıyor:

"Free Fire ve Free Fire Max, Battlegrounds'a özgü özellikleri teker teker ve toplu şekilde olmak üzere bariz şekilde kendi oyunlarına kopyalamışlardır. Bu kopyalanan özelliklere, PUBG'nin telif hakkına sahip olduğu özel "air drop" açılış ekranı,  oyunun dizaynı ve oynanışı, seçilebilecek silahlar ve kombinasyonları, zırhlar, eşyalar, bölge tasarımları ve renk seçimleri de dahildir."

PUBG yapımcısı Krafton
Dava dosyasının içerisinde Apple ve Google'ın da yer almalarının sebebi oyunun bu iki firma aracılığıyla dağıtılmış ve aracı firmaların milyonlarca dolar gelir elde etmiş olmaları. Youtube'un dava edilme sebebi ise tahmin edebileceğiniz üzere platforma yüklenen Free Fire oynanış videoları.

Yorumlar 57
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2023 01:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2022 00:33
Tabiki free fire ltfn free yii kapatmayin pbg kapatin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2022 23:47
Fere
Fire
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2022 13:45
Pubg kazanacsk
MK Okuru
MK Okuru 7.09.2022 12:33
Ztn pubg oynayan in çoğu 12 yaş altı yani cocuk e firee firee öyle değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2022 10:44
Duvari kimden çaldı pubg
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2022 10:15
Pubg fire direği kıskanıyor çok indirilince fire fire pubg çıldırdı Gelecekten geliyorum fire fire kazandı yeeeeeeeee
Kalan Karakter : 300 Gönder
PUBG yapımcısı Krafton'dan Free Fire oyununa dava

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×