PUBG yapımcısı Krafton'dan Free Fire oyununa dava

Murathan Özlü
Murathan Özlü 14.01.2022 - 18:30
PUBG yapımcısı Krafton aralarında Google, Apple, Youtube ve Garena'nında bulunduğu bir dolu firmaya Free Fire oyunu sebebiyle dava açtı.

PUBG yapımcısı Krafton,  Free Fire oyununun yapımcısı Garena ile birlikte Youtube, Apple ve Google'a "telif hakkı ihlali"nden dolayı dava açacak. Son yılların en popüler online shooter oyunlarından olan PUBG,  ayrıca online battle royale türünü popülerleştiren oyun olarak da biliniyor.  Oyunun yapımcısı Krafton, Garena firmasının elinden çıkan Free Fire'ı PUBG'nin oyun dizaynı ve oyun içi eşyaları dahil pek çok şeyi kopyalayıp kullanmakla suçluyor.

PUBG yapımcısı Krafton Free Fire'ı telif hakkı ihlali ile suçluyor

Krafon'un dava dosyasında Free Fire ile ilgili şu suçlamalar yer alıyor:

"Free Fire ve Free Fire Max, Battlegrounds'a özgü özellikleri teker teker ve toplu şekilde olmak üzere bariz şekilde kendi oyunlarına kopyalamışlardır. Bu kopyalanan özelliklere, PUBG'nin telif hakkına sahip olduğu özel "air drop" açılış ekranı,  oyunun dizaynı ve oynanışı, seçilebilecek silahlar ve kombinasyonları, zırhlar, eşyalar, bölge tasarımları ve renk seçimleri de dahildir."

PUBG yapımcısı Krafton
Dava dosyasının içerisinde Apple ve Google'ın da yer almalarının sebebi oyunun bu iki firma aracılığıyla dağıtılmış ve aracı firmaların milyonlarca dolar gelir elde etmiş olmaları. Youtube'un dava edilme sebebi ise tahmin edebileceğiniz üzere platforma yüklenen Free Fire oynanış videoları.

Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 13:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 13:09
Pubg guya free fire den az sey kopyaliyor insallah pubg kapanir free fire degil free fire oyun?? pubg koyun??
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 01:48
Yok pubug mobile kapanmaz 500 milyon indirme ve halende artiyor bide 100 milyon dolar yatiran oyuncular var pubug mobilde
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 06:25
Tamam peki gardiyan duvarı,famas silahı,canavar kamyon,elit pass emojileri,kademe atlama,silah yükseltme,pvp,derece atlama,sport car,petler, Bunların hepsini pubg.FREE FİREDEN çaldı buna ne demeli?
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 01:45
Yok tam tersi iyice bak haritalara kim kimden kopya cekmis gorursun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2022 19:32
Gardiyan duvari canavar kamyon famas elektrikli silah steam pubg ile alakasi yok bunlari cogu steam da bile yok yani pubg de caldi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 18:59
Adamlar ilk başta sıkıntı yaratmıyordu taki play store da en yüksek indime ve oynanmaya gelene kadar. Çekememeye başladılar ve FREE FİRE 'ın en büyük kendine özel eşyasını kopyalayıp (GARDİYAN DUVAR) oyuna eklemeleride başka komik. Burdan krafton'a sesleniyorum
Bak kardeşim çekemiyosan özgün üret.
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 21:32
Pov cihazim pubg kaldirmiyodur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 18:55
Sanki pubg hiç kopyalamıyor gibi peki famas,canavar kamyon , emojiler, pvp, spor araba , hayvanlar ,derece atlama, silah yükseltme yani (evo) silahları, kıyafetler , ve en büyük kendini ele veren şey ise (GARDİYAN DUVAR)ögesinin kopyalanması gibi bir sürü kopyalama örneği var pubg orjinalmi peki ???
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 20:59
O dediğinin hepsi pubg mobile den önce Steam pubgde vardı zaten çalan fre fiir oluyor asıl
Kalan Karakter : 300 Gönder
PUBG yapımcısı Krafton'dan Free Fire oyununa dava

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×