PUBG'nin oyuncu sayısı tepe üstü çakılmaya devam ediyor

PUBG'nin oyuncu sayısı tepe üstü çakılmaya devam ediyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.05.2018 - 11:23
Oyunun sonu hızlı giden at gibi olabilir..

Geçtiğimiz yıl Mart ayında çıkan ve özellikle sonbahar aylarından sonra adeta şahlanmaya başlayan Playerunknown's Battlegrounds, kısa adı ile PUBG, Steam'de en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Buna rağmen PUBG'nin oyuncu sayısında inanılmaz bir düşüş yaşandığını da gözlüyoruz. Özellikle rakiplerinin çok daha fazla oyuncu çekmesi PUBG'nin de düşüşe geçmesine sebep olmuş durumda.

PUBG'nin oyuncu sayısı düşüyor

Tabi oyuncu sayısındaki düşüşün en büyük sebeplerinden birisi de oyunda bir türlü çözülemeyen problemler. Sık sık güncelleme almasına rağmen çok büyük yeniliklere sahip olmayan oyunun ülkemizdeki oyuncular için büyük bir kota problemi olduğunu da söylememiz gerekiyor. 

Oyunun global anlamda oyuncu sayısına baktığımızda ise özellikle Ocak ayından sonra büyük bir düşüş yaşandığını görüyoruz. Neredeyse %50 oranında bir oyuncu kaybı yaşayan PUBG, Ocak ayında ortalama 3.236.027 oyuncu sayısına sahipken, an itibari ile ortalama olarak 1.5 milyon oyuncu sayısına kadar gerilemiş durumda. İşin bir diğer ilginç yönü ise oyuncu sayısının düşmeye devam etmesi. Düşüş grafiğine baktığımızda dalgalanmalar görsek de ivmenin aşağı doğru gittiği gözükmekte. Siz ne düşünüyorsunuz, bu düşüş devam eder mi sizce?

PUBG'nin oyuncu sayısı tepe üstü çakılmaya devam ediyor

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 00:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 25.05.2018 02:00
İçerik aşırı sabit ve sıkıcı. Daha basit ve oynaması keyfili eventlerin kalıcı olarak gelmesi gerek. Mesela Savage haritasında pompalı modu veya ne bileyim sadece sniper takılmak isteyenler için o tarz bir mod. 8 kişilik event getiriyorlar hem karmaşa oluyor hemde serverları kaldırmıyor. Farklı modların kalıcı gelmesi gerek. Belki o zaman oyuncuları biraz da olsa tutmayı başarırlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 20:26
Pubg biter oyun çıktığı ay demiştim çok fazla yaşamaz bu oyun diye arkadaşlarıma, artık her konuda her şey bu dereceye geldi, oyun müzik elektronik eşyalar bile fazla gözde büyütülmeye başladı her şey. Elinde hiç bir şey olmadan bir uçaktan haritaya atlıyorsun ve item arıyorsun ne kadar sürer ki bu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 19:38
sen optimizasyon buglar düzeltmessen sadece skin olayına önem veririsen bu düşüş devam edecktir
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 15:39
Başta oyun çok "eyi" dediler ama balondu patladı gitti hayırlı olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 15:29
Aynısı fortnite için de olacak kaçınılmaz bir durum bu
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×