1/2

Punch-Out!!

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Bir klasik tüm ihtişamıyla küllerinden doğuyor
Platformlar Wii
Punch-Out!!
  • Yapımcı - Yayıncı Next Level Games - Nintendo
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 85
9 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%53
Artılar Oynanabilirlik, keyif faktörü, zevkli iki kişilik seçenek, harika karakterler
Eksiler Wii Balance Board'un kullanışsızlığı
Oyun dünyasının 20 yılını, aklınızda canlandırın. Nereden nereye geldik değil mi? Hareket sensörlü konsollar ile tenis oynayabiliyor, denge tahtaları ile sörf yapabiliyor. Piyasaya sürülen yapımları oynamayı bırakın, resmen yaşıyoruz. Bundan 20 yıl önce, tarihin en iyi spor oyunlarından birisi piyasaya sürülmüştü. King Hippo adındaki devi yenmek için saatlerimizi oyun salonlarında geçiriyorduk. Çikolata renkli obsesif Doc Lous’i kum torbasına çeviriyorduk.

Takvimler 2009’u gösteriyor. Wii’nin uzaktan kumandalı kontrolleri ile artık dev ekranda boks yapabiliyoruz ve bir efsane küllerinden yeniden doğdu. Punch-Out bir kez daha bizimle. Onca yeniliğine rağmen, kendisini efsane yapan saf keyif faktöründen de vazgeçmemiş. Şimdi emrimizde Wii’nin efsanevi Balance Board’u da var.

Davut, Golyath’a karşı

Yapımın konusu ise değişmemiş. 17 yaşında, Bronx’ta büyümüş Little Mac’i kontrol ediyorsunuz. 1.55 boyunda ve 50 kilo olan karakterin; bırakın ringe boksör olarak girmek, salona seyirci olarak alınmasına bile izin verilmemeli. Düşmanlarınız mı? Shaquille O’Neal benzeri, kas yığını devasa insanlar. 13 adet boksör var ve çoğu 20 yıl önceki NES sürümünden alınmış. Great Tiger, Soda Popinski ve Bald Bull adındaki eski tanıdık rakipler ile dövüşeceksiniz. Onların birbirinden kaliteli saldırıları ile yüzleşeceksiniz. Bald Bull’un hızlı saldırıları gözlerinizi yuvalarından uğratacak. Eski tanıdıkların, pek çok yeni numarası var. Wii’nin güncel Super Punch-Out’dan kopup gelen birçok düşmanla da yüzleşmek zorundasınız. Deli İrlandalı Aran Ryan, 200 kiloluk Bear Hugger, bunlardan yalnızca ikisi. Disco Kid adında, eğlenceli yeni rakiple de karşı karşıya kalabilirsiniz.

Punch-Out!!
"İri kıyım rakiplerinizin belli zayıf noktaları bulunuyor."

Oynanış her zaman olduğu gibi rahat; hatta olağanüstü bile denebilir. Araya giren bir şey yok. Yumruklardan kaçın ve aparkatları, kroşeleri sallayın. Siz ne kadar hızlıysanız, kontrol ettiğiniz ufaklık da o kadar hızlı. Düşmanlarınız, sizin asla olamayacağınız kadar güçlüler. Fakat siz onlardan çok daha zekisiniz. Bear Hugger’ı ele alalım. Yavaşlığından faydalanıp iki fiske vursanız dahi delirmek gibi bir özelliği var. Sonra da arkanızdan, çığlık atarak koşmaya başlayacak. Onu olabildiğince koşturun, sizden çok kendisine zarar vereceği kesin.

Kazanma reçetesi belli. Rakibinizin hareketlerini iyice ezberleyin ve uyum sağlayın. Belki bu kazanmak için tek kriter değil, ama kesinlikle en önemlilerinden. Rakipleriniz zaman zaman da olsa, kendi hareketlerinin kombinasyonlarını değiştirebilir. Her şey sizin hafızanıza bağlı olacak. Çabucak uyum sağlamak, Punch-Out’un gidişatını değiştirip kazanmanızı sağlayacaktır. Uyum sağlayamazsınız, yüzünüzde pek hoş bir görülmeyen bir morluk olacaktır. Elbette kaçıp, arkadan saldırabilirsiniz, ama bu tür bir zafer ne eğlenceli ne de onurlu sayılabilir.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×