1/6

Pusu Röportajı

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Pusu'ya yatmış beklerken, durmadık, sizin için sorduk.

Pusu’yu ilk duyurulduğu günden beri takip ediyorum. Haklarında o kadar çok söylenti çıktı ki... “İptal oldu, Beşiktaş’ta bir ofiste çalışmaya başladılar, Yoğurt ile görüşüyorlar” dendi. Hep büyük bir merakla bekledik. 2003 yılının başında ilk röportajımızı hatırlıyorum. Kayıtlara girmesini istemedikleri birçok bilgi verip, o gün beni epey etkilemişlerdi. Oyunun karakterlerini resimleri ile tanıtmışlar, nasıl bir proje olacağını, bilinen Pusu’da ne gibi değişiklikler olacağını anlatmışlardı. Aradan nerede ise tam 2 yıl geçti. Oyunun çıkmasına kısa bir süre kaldığı için merakımızda doruk noktasına ulaştı. Hemen randevu aldık ve görüşmeye gittik.

Toplantı odasında Yoğurt Teknolojileri’nin sahibi Cemil Türün bizi karşıladı. Sıcak bir “Merhaba” nın hemen ardından anlatmaya başladı. Projenin tamamlandığını, oyunda bizi nelerin beklediğini kısaca özetledi. Ama asıl bombayı sona saklamıştı. “Pusu’nun tamamlanmış olması ile hiç beklemeden yeni projemizin çalışmalarına başladık.” diyordu. Biraz sıkıştırsamda ağzından bu sefer nerede ise hiç bilgi çıkmıyordu. Cümle aralarında verdiği ufak birkaç bilgi olmadı değil. Bunları önümüzdeki günlerde bazı noktalar daha açığa kavuştukça sunacağım.

Oda da tabi ki sadece Cemil Türün ile beraber değildik. Proje ekibinden Cem Uzunlar ve Hakan Yüksel’de Pusu’yu anlatabilmek için sabırsızlıkla bekliyorlardı. Hiç beklemeden onlara döndüm ve sorularımı ardı ardına patlatmaya başladım. Merakımı bastırabilmek için her sorduğum soru, beni daha çok meraklandırdı. Okudukça sizinde aynı şeyleri düşüneceğinizden eminim.

Bu röportajı randevusunu veren Yoğurt ve 3TeGames ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemiz koşullarında ortaya çıkardıkları dünya standardındaki bu oyunu en kısa zamanda bilgisayarımızda görebilme dileklerimizle.

Pusu Röportajı

Hakan Yüksel - Cem Uzunlar

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×