1/4

QuakeCon 2009

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Tüm yönleriyle büyük etkinlik
Merakla beklenen organizasyonlardan bir tanesi olan QuakeCon’u, bu yıl da yeni projelerin, duyuruların ve oyun turnuvalarının gerçekleştiği bir fuar olarak geride bıraktık. 13-16 Ağustos tarihleri arasında Dallas'ta düzenlenen etkinlik, binlerce oyuncuyu aynı çatı altında toplamayı bildi. Özellikle FPS türünden hoşlanan kullanıcılar için aylar öncesinden QuakeCon bekleyişi başlamıştı. Fuar günü geldiğinde QuakeCon'u İnternet üzerinden takip etmeye çalıştım. İnternet üstünde bağlantı sorunları, hatta hiç bağlanamama gibi durumlar baş gösterdi. Yinede bunlara rağmen organizasyonda yaşanan gelişmeleri bir arada toplayabildim. İşte QuakeCon'da öne çıkanlar…

Doom 4, QuakeCon 2010'da gösterilecek

id Software'ın başkanı Todd Hollenshead'ın sahneye gelmesiyle heyecanlı dakikaların fitili de ateşlenmiş oldu. Organizasyonda yer alacak oyun ve konular üzerine kısa kısa açıklamalar yapan Hollenshead, konuşmasının sonuna doğru "Şimdi size iki oyundan söz edeceğim" diyerek, QuakeCon sakinlerini bir hayli heyecanlandırdı. Todd, ilkini Rage olarak belirtti. Sıra ikincisine gelince ise, fısıldayarak Doom dedi. İşte bu an sonraki bir kaç saniyeye kadar, ben de dahil bir çok oyuncu için mutluluk vericiydi. Fakat Hollenshead, bu yıl Rage'in gösterimini yapacaklarını, Doom 4'ün ise 2010'da düzenlenecek yeni QuakeCon fuarında gösterileceğini söyledi. Sözlerini "İnsanların, Doom 4'ü görünce beğeneceklerinden eminim" diyerek noktaladı.

QuakeCon 2009

Rage, Dünya’nın geleceği için atılan adımlar

İlk olarak QuakeCon 2007'de gösterilen Rage, bu yıl ki organizasyonun odak noktasıydı. Yapımla ilgili yeni oynanış videosunun yanı sıra hikayesine dair yeni detayların da açıklığa kavuştuğunu gördük.

Rage, hem filmlerden, hem gerçek olaylardan, hem de kendi hazırladığı alternatif gerçeklikten yararlanarak güzel bir konu oluşturmuş. Apophis isimli göktaşı dünyamıza çarparak yaşamı büyük ölçüde sona erdiriyor. Bilindiği gibi bu göktaşının az da olsa 2029 yılında dünyamıza çarpma ihtimali bulunuyor. id, bu olayı gerçekleşmiş olarak oyuna aktarıyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×