Qualcomm: iPhone X satışları durdurulsun

Furkan Güler
Furkan Güler 5.12.2017 - 14:21
Apple'ın başı derde girdi.

Apple ve Qualcomm arasında yaşanan gerginlik günden güne büyümeye devam ediyor. İki firma arasında süre gelen patent davalarında Qualcomm'un yeni açıklaması, olayı başka bir boyuta taşıyacak gibi gözüküyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük teknoloji firmalarından olan Apple, iddialara göre Qualcomm'un sekiz farklı pil patentini ihlal ediyor. Bunun üzerine Qualcomm yetkilileri, iPhone 7'den iPhone X'e kadar tüm modellerin satışlarının durdurulmasını istedi. Eğer davada mahkeme heyeti Qualcomm'u haklı bulursa, ilgili iPhone modelleri Amerika Birleşik Devletleri'nde yasaklanacak. Dünyanın en büyük teknoloji pazarı olan Amerika'da eğer iPhone satışları durdurulursa, Apple'ın oldukça fazla zarar edeceğini söyleyebiliriz.

Apple ve Qualcomm'un arası iyice açıldı

Qualcomm'un patent ihlalinde ısrar ettiği patentler ise genellikle iletişim için kullanılan modem ve diğer telefon davranışlarını kapsıyor. Bu tersleşmenin sonucu ne olur bilmiyoruz ancak Qualcomm bu iddiasında haklı çıkarsa Apple'ın önünde zorlu günler olduğunu açıkca söyleyebiliriz. Bu patent davası şu an sadece Amerika için geçerli olsa da Qualcomm haklı bulunursa Türkiye'de de iPhone X'in yasaklanması çok uzak bir ihtimal değil.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 23:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2017 11:23
Belki de hızlı satılsın diye taktik yapıyorlar. Satıştan kalkmadan alın, fazla fazla alın karaborsa yaparsınız gibisinden
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2017 21:48
Ibne apple sonun yakın çinler boğacak seni qulcomda öyle vermeyin buna para batsınlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2017 19:29
apple saçma sapan bir şirket oldu tim cook döneminde bu adam apple a yaramadı hiç para kazandırdı ok ama herşey para değilmiş steve jobs batmaktan kurtardı bu şirketi şimdi anlıyoruz kimler nasıl batıracakmış apple ı zamanında ios 11 macos high sierra iphonelardaki sorunlar çekmeyen wifi 4gler rezlt
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2017 16:21
Haberin kaynağı yok mudur?

---

Şayet, Qualcom iPhone X diye Google'da aratırsan sevgili okur, hem yabancı hem de Türk birçok kaynağa ulaşabilirsin. Buna Vatan Gazetesi de dahil.

-Onur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2017 15:45
eden bulur
Kalan Karakter : 300 Gönder
Qualcomm: iPhone X satışları durdurulsun

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×