Quantic Dream, artık PlayStation'a özel oyun üretmeyecek!

Quantic Dream, artık PlayStation'a özel oyun üretmeyecek!

Furkan Güler
Furkan Güler 30.01.2019 - 10:01
Artık oyunlar multiplatform oldu.

Son olarak Detroit: Become Human'la oyuncuların karşısına çıkan usta geliştirici Quantic Dream, flaş bir açıklama ile PlayStation sahiplerini şoka uğrattı. Geçtiğimiz yıl, yabancı medyada Quantic Dream'in kötü çalışma şartları konusunda çıkan haberler sonrasında, firma basının kendisine iftira attığını belirtmişti. Daha sonrasında ise kötü çalışma şartları sebebiyle şirketten istifa eden eski bir çalışan, şirkete dava açtı ve şirket davayı kaybetti. Yaşanan bu olaylardan sonra durum hakkında röportaj veren firmanın patronları David Cage ve Guillaume de Fondaumière, artık yeni bir yol izlediklerini ve PlayStation platformuna özel oyun geliştirmeyeceklerini belirtti.

Quantic Dream ile Sony arasında olan özel anlaşma son buldu

Sony ile 12 yıl boyunca çalıştıklarını söyleyen De Fondaumière, bundan sonra PlayStation dahil diğer platformlara da oyun geliştireceklerini açıkladı. Diğer bir yandan Diablo Immortal'ın geliştirilmesinde katkıda bulunan Çinli NetEase şirketiyse, Quantic Dream'e yatırım yapma kararı aldı. Muhtemelen Quantic Dream, büyük platformların yanında oyunlarını mobil platforma da çıkartacak. Net Ease'den alınan yatırımla birlikte daha iyi oyunlar geliştireceğini tahmin ettiğimiz stüdyo, bakalım bizlere neler gösterecek? Merak ediyoruz.

Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 03:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.08.2019 02:41
Şu çinlilerden nefret eden tek benmiyim. herşeyin içine ediyorlar. gerek kalitesiz ürünleri, gerek replika ürünleri ile insanları mağdur ediyor, ve parayı kopartıyorlar.Komunist bir ülkeden anca bu beklenir zaten.Quantic dream'e yazık oldu.ww3 çıksada şu soktuğumun çinlisinden kurtulsak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
hakande84
hakande84 31.01.2019 10:07
Bence daha kötü oldu. Sony, AAA oyunları önemseyen bir yapıya sahipti. Haberin son paragrafına dikkat! "Diğer bir yandan Diablo Immortal'ın geliştirilmesinde katkıda bulunan Çinli NetEase" yani ne diyor burada? Mobil oyunlara yönelik bir firma NetEase. Uydur kaydır bir tomar mobil saçmalık göreceğiz. Es kaza dönüp AAA oyun yaparlarsa ne ala; ama zerre inancım yok. O bütçenin tamamı, mobil oyunlara gider. Karlılık esas olacağı için de kimse itiraz etmez. Çinliler dünyayı ele geçirmeye ve çirkinleştirmeye devam ediyorlar. Haberin özeti bu bence.
MK Okuru
MK Okuru 31.01.2019 16:10
Mobil oyunlar oyun sektörünün kanseridir
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2019 13:42
2005'ten sonra potansiyelini iyi kullanamayan ve harcayan iki firma vardır.Remedy ve Quantic Dream.
MK Okuru
MK Okuru 31.01.2019 00:03
Sony desteği olmadan bir cacık olmaz bu firmadan
Kalan Karakter : 300 Gönder
emc
emc 30.01.2019 18:21
Konsol satışın 100 milyona dayanmış, Exclusive oyun çıkarıyorsun, satış rakamı ortada...Diğer yandan Pubg, Fortine ile paralar firmalarına su gibi akıyor. Birde Konsolla değil, Konsollara özel çıkan RDR2 nin satışlara bakalım, satışları tavan ve Rockstar için RDR2'nin bu iki konsola satışları daha başlangıç. Zaten RDR2'yi PC'ye çıkardı mı ? Darphaneyi kurdu demektir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×