RACE 07 - The WTCC Game

RACE 07 - The WTCC Game

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
RACE 07'le gerçekçi sürüşü hissedin!
Platformlar PC
RACE 07 - The WTCC Game
  • Yapımcı - Yayıncı SimBim - Viva Media
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 85
Artılar Gerçekçi sürüş, araç modellemeleri iyi, sesler, online mod
Eksiler Yapay zeka bazı zamanlar çok yapay kalıyor
SimBin Studios bu isim çoğu oyuncuya yabancı gelmeyecektir. Çünkü sevilen birçok yarış simülasyonunu bizlere kazandıran bir yapımcıdır kendisi. GTR, GTR 2, GT Legends gibi oyunlarla çoğu kişinin taktirini toplamıştır. Özellikle gerçekçi simülasyon türü arayan oyuncular için gerçekten nadir ve kaliteli iş yapan firmalardan biri. Son olarak Race 07’yi yapıp, biz oyun severlerin beğenisine sundular. Sözü fazla uzatmadan artık Race 07’ye geçelim.

Gerçekçilik

Önceki oyunlardaki gibi yine gerçekçi bir yarış simülasyonuyla karşı karşıyayız. Oyunda her şeyden en önemlisi “Gerçeklik” yine ön planda tutulmuş. Ayarlara baktığınız anda yine birçok ayrıntıyı görebilirsiniz ve bunların hepsi sürüş fiziğini birebir etkiliyor. Yapımda sürüş için yardımcı kısımlar bulunuyor. Eğer kendinize güveniyorsanız, simülasyonda deneyimliyseniz kesinlikle sürüş için yardımcıları kapatıp öyle oynayın derim. Böylece oyundaki gerçekçilik iyice tavan yapıyor. Her şey sizin kontrolünüze kalıyor. Artık burada yeteneğinizi ve tecrübenizi konuşturmanız gerekiyor. Bir de direksiyona sahipseniz, oyundan alacağınız zevk ve gerçekçilik yüksek mertebe oluyor. Bazı dinamiklere alışmak için sürüş denemeleri yapmanızı tavsiye ederim. Böylece asıl oyuna geçtiğiniz zaman size daha yararlı olacaktır. Ama şunu belirtmekte yarar var, oyun türe yeni başlayanlar için gerçekten zor. Acemiler sürüş yardımcılarını kapatmadan oynamalı ve kesinlikle deneme sürüşleri yapmalılar. Race 07’nin gerçekçi dinamiğine böylece daha iyi alışabilirler.

Oyunda araba seçeneğimiz gerçekten fazlaca. Yeri geldiğinde iyi, manevra kabiliyeti yüksek ama ağır araçlar olurken, bunlara nazaran daha hızlı ama manevra yaptığında savrulan arabalarda bulunuyor.

Teknik kısım da oynanıştan aşağı değil!

Race 07’nin grafikleri de gerçekten güzel. Arabaların sürüşleri gerçekçi olduğu gibi modelleme yönünden de iyi yapılmış. Ancak çevre detayı arabalara nazaran daha gösterişsiz ve kaliteli değil. Ancak yarışa odaklandığından dolayı çevreye pek dikkat edilmiyor. Zaten arabayı durdurup, şu çevredekiler nasıl yapılmış diye bakacak halimiz olmadığından, pek dikkat edilecek bir nokta da değil. Aynı şekilde oyunda kokpit de gerçeğine uygun yapılmış. Direksiyonla oynadığınızda kokpit kamerasındayken, kendinizi gerçekten araç içinde hissedebilirsiniz. Gerçekçi kaza modellemeleri de yine görsel olarak artılardan. Grafik bakımından kaliteli olan oyunda ses efektleri de oldukça doyurucu. Araçların motor sesini resmen kulaklarınızda yankılanıyor. Zaten SimBin’den ses ve grafik olarak zayıf bir oyun beklememek lazım.

Race 07 Singleplayer dışında Multiplayer olarak oynanabiliyor ki, böylece oyun zevki daha çok artıyor. Yapımda belki de tek kötü yan bazı zamanlar saçmalayan yapay zeka kontrolündeki araçlar. Ancak oyunu baltalayacak kadar da düşük değiller. Sonuç Race 07 yarış simülasyonu seven herkese hitap eden oldukça kaliteli bir yapım. Hatta türü birçok oyuncuya bile sevdirebilir. İyi oyunlar…
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 06:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×