1/2

Rainbow Six: Lockdown

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Demo'da olsa bu ekip işini biliyor!
Rainbow Six serisi ilk çıktığı zaman büyük ses getirmişti. Tom Clancy temelli oyunda, plan yapıp en ince ayrıntısına kadar çoğu şeyi düşünüyorduk. Görevden önce silah seçimi yapmak ve ekipmanları belirlemek gibi ayrıntılara dalıyorduk. Aradan zaman geçti, Rainbow Six serisi için yeni oyunlar çıktı. Diğerleri gibi onlarda kaliteli yapımlardı ve hayal kırıklığı yaratmadılar. Ancak oyunun asıl konusunu ve temelini ise Tom Clancy oluşturuyordu. Çünkü senaryo ona aitti ve bizleri güzel bir konu bekliyordu.

Dönüşüm

Rainbow Six serisinden uzun zamandır haber çıkmıyordu. Yapımcı firma Lockdown'ı duyurarak sessizliği bozdu. Diğer oyunlardan çok daha ayrıntılı ve kaliteli bir yapımın geleceğini söylediler. Oyun duyuruldu ve geliştirilmeye başlandı, kısa bir süre sonra da demo'su yayınlandı. Demo'lar genel olarak tam sürüm için ipuçları taşırlar. Oyunun tamamında neler olacak? Bizleri neler bekliyor gibi bazı sorulara cevap verirler. Hataları olsa da, bunlar bir nebzeye kadar sineye çekilir. Bakalım Rainbow Six demo’da nelerle karşılaşacağız?

532 MB büyüklüğündeki demo indikten sonra, büyük bir heves ile kurmaya başladım. Sorun çıkarmadan kısa bir install sürecinden sonra, sonunda Rainbow Six - Lockdown karşımda duruyordu. Demo versiyonunda "MD1: South Africa" adında tek bir görev bulunuyor. Son zamanlardaki demo'ların boyutu büyük, ancak içeriği ufak oluyor. Eh bari iki bölüm olsaydı diye, içimden geçirmedim değil. Yapımcılar bir tane koymuşlar, e artık bize de bunu oynamak düşer diyerek başlıyoruz. Kısa bir yükleme ekranından sonra, helikopter ile bir otoparka iniyoruz. Yapmamız gereken otoparkta bulunan terörist grubunun üyelerini temizlemek.

Yeni grafikler açmış

Oyuna girer girmez en büyük güzelliği grafiklerde görüyorsunuz. Gerçekten de görsellik olarak Rainbow Six değişmiş. Silahların ayrıntısından modellemelere kadar çoğu hoş olmuş. Çevre kaplamaları da yeterli derecede kendini hissettiriyor. Tam sürüm olarak piyasaya çıkan pek çok oyundan daha kaliteliler. Demo versiyonu olmasına karşın böyle güzel grafikler, kısa bir sürede yükleniyor. Bu da çok daha güzel bir özellik.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×