Rainbow Six: Siege PS5 ve XSX sürümleri Neon Dawn operasyonu ile çıktı

Rainbow Six: Siege PS5 ve XSX sürümleri Neon Dawn operasyonu ile çıktı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.12.2020 - 11:11
Rainbow Six Siege'in Playstation 5 ve Xbox Series X versiyonları ile oyun severler yeni sezonu 120FPS’de 4K çözünürlüğe kadar oynayabilecekler

Rainbow Six: Siege geçtiğimiz aylarda Playstation 5 ve Xbox Series X için duyurulmuş ve oyunun bu sürümlerinin 120 FPS 4K çözünürlüğe sahip olacağı açıklanmıştı. Oyuna eklenen Neon Dawn operasyonu güncellemesi ile birlikte Rainbow Six Siege'in yeni nesil versiyonları da çıktı. Ubisoft'un konu ile alakalı yayınladığı açıklama ve detaylar ise şu şekilde;

Rainbow Six Siege yeni nesil konsollar için çıktı

Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in PlayStation 5 ve Xbox Series X’te artık 4K ve 120 FPS’ye kadar işleme ölçekleme (render scale) ile şimdiki nesil sürümle aynı fiyata sunulduğunu duyurdu. Tüm oyun sahipleri, oyunun yeni nesil sürümünü aynı cihaz ailesinde hiçbir ek ücret ödemeden edinebilir. Rainbow Six Siege, aynı konsol ailesi içinde çapraz ilerleme ve nesiller arası oynama (cross play) özelliklerine de sahiptir. Bu geliştirmeler, konsol oyuncularına en yüksek kalitede deneyimi sunmak için yeni nesil konsolların sunduğu önemli olanaklardan yararlanmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in 5. yılının son sezonu olan Neon Dawn Operasyonu şimdi; PlayStation®4, PlayStation®5, Xbox Series X | S, Xbox One konsol ailesi ve Windows PC’de. Bu yeni sezon, yepyeni bir operatör olan Aruni, Gökdelen haritasının yenilemesi ve yeni erişilebilirlik ayarları gibi özelliklerle geliyor. Year 5 Pass sahipleri Aruni ile anında oynayabilirken, diğer oyuncular 8 Aralık'tan itibaren Nam veya R6 Kredisi ile Aruni'yi açabilirler. Gökdelen haritasının yenilemesi de dahil olmak üzere yeni sezonluk içerikler tüm oyunculara ücretsiz olarak sunuluyor. 5. Yıl 4. Sezon, şimdiden 22 Şubat'a kadar sürecek olan Battle Pass'i de oyuna getiriyor.

Surya Geçidi adlı orijinal bir cihazla donatılmış olan Aruni, lazer geçitlerini; duvarlara, kapaklara, kapılara ve pencerelere yerleştirebilir. Bu geçitler, saldıranlara ve araçlarına zarar verir ancak savunanların geçişine izin vermek için kapanır. Geçit, tüm dronlara, mermilere ve operatörlere hasar veren bir engel olarak tasarlanmıştır. Aruni, birincil silah olarak P10 RONI veya MK 14 EBR ve ikincil silah olarak PRB 92 taşır.

Bu yeni operatöre ek olarak, oyuncular şimdi 3 hedef ile yeniden ele alınmış Gökdelen haritasını da keşfedebilirler. Önce, balkonların sayısını düşürerek ve onları yeniden konumlandırarak daha önce dışarıdan oluşturabilecek çapraz ateşi azaltıp saldıranları içeri yönlendirmek hedeflendi. İkinci kattaki binanın iki tarafı arasına yepyeni bir rotasyon güzergâhı da eklendi. Son olarak, daha rekabetçi bir hale getirmek için bomba alanlarının hepsi dengelendi.

Neon Dawn Operasyonu aynı zamanda, belirli sezonların farklı bir hayır kurumuna adanmış sınırlı süreli bir pakete sahip olduğu Altıncı Muhafız (Sixth Guardian) programının çıkışına da dikkat çekiyor. Bugünden itibaren Rainbow Six Siege oyuncuları, Doc için üniforma, silah kaplaması, uğurluk ve başlık içeren bir paket satın alabilirler. Satılan paket başına minimum 5€ olmak üzere net gelirin yüzde yüzü The AbleGamers Charity hayır kurumuna bağışlanacak. AbleGamers, oyunculara oyun deneyiminden keyif almaları için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak ve video oyun endüstrisine dahil olmayı teşvik ederek engelli oyuncuları desteklemeyi amaçlayan, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 19:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×