Rainbow Six: Siege'in aktif oyuncu sayısında düşüş yaşandı

Rainbow Six: Siege'in aktif oyuncu sayısında düşüş yaşandı

Hürkan Çalışkan
Hürkan Çalışkan 18.04.2018 - 10:17
Oysa 30 milyon oyuncu barajı yeni geçilmişti.

Rainbow Six Siege oyuncu konusunda en büyük düşüşün sınırına girdi. Ubisoft’un geliştirdiği taktiksel nişan oyunu, Steambota göre ortalama 30 gün içerisinde 13.000’e yakın oyuncu kaybetti. Mart ayında başlayan Chimera Operasyonu ve Outbreak modunun gelmesi ile  oyuncu sayısı %20’den fazla bir oranda yükselmişti. Ay boyunca ortalama oyuncu sayısı da 83.000’in üzerine çıkmıştı. Ayrıca yapımcı şirket, Steam üzerinde ulaşabildikleri en yüksek rakam olan 176.000 oyuncuya sahipti.

Rainbow Six: Siege'in oyuncu sayısı ne kadar?

Fakat bu güzel haberlerin üzerine, oyunu PC platformunda oynayanların sayısı hızla düşmeye başladı. Yapımcı şirket, son 30 gün içerisinde, 30.000’den fazla oyuncu kaybetti. Gerçekleşen %16’lık düşüşle yaklaşık aktif olarak 70.000 oyuncu oyunu oynamaya devam ediyor. Ama yine de oyunun konsol popülasyonu da ele alındığında, durumun Ubisoft açısından kötüye gittiği söylenemez. Ancak 30 milyon oyuncu kutlamasını yeni yapan bir oyun için pek de iç açıcı bir haber değil.

Rainbow Six Siege’nin böyle bir yara almasının birkaç nedeni olabilir. Meraklı oyuncular yeni sezonu, Outbreak modunu ve aynı zamanda oyuna yeni gelen Finka ve Leon karakterlerini denemek için oyuna sahip oldu. Ancak umduklarını bulamayıp hayal kırıklığına uğramış olmaları bu durumu doğal hale getiryor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 22:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2018 19:12
Hileleri önlemezlerse olacağı bu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2018 12:08
Pc tarafı bu starter edition dan beri rus doldu. hata yapan insanlara hemen küfür ediyolar ve oyunu trolluyolar millet soğudu oyundan..
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×