1/4

Rainbow Six: Vegas 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Vegas'a son operasyon
Platformlar PC
Rainbow Six: Vegas 2
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft Montreal - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 85
Artılar Kendi karakterinizi hazırlayabiliyorsunuz, tecrübe sistemi, grafikler, sesler, atmosfer
Eksiler Yapay zeka bazen sorun olabiliyor, birkaç ufak hata
Rainbow Six Lockdown'da yapımcılar, başarısız bir işe imza attıklarını biliyorlardı. Düşük yapay zeka, vasat oynanış gibi başlıca unsurlar ilk göze çarpanlardı. Güzel grafiklerinin olmasının haricinde, karakter tasarımlarının detaysız ve birbirine benzer olması ve benzeri irili ufaklı unsurlar sonucu, Rainbow Six serisine yakışmayacak bir oyun olarak yerini aldı. Lockdown aslında ilk oyun değil, ama konuya ondan başlamamın belki de haklı en büyük sebebi; Vegas'ın hazırlanmasına ön ayak olması. Başarısız bir üyeden sonra serinin tekrar ayağa kalkması gerekiyor ve bunun da köklü bir değişimle yapılabilme imkanı bulunuyordu. Riskler her zaman vardır, ama Ubisoft bu kez işi sıkı tuttu ve ilk iş olarak Red Storm tarafından geliştirilen oyunun yeni yapımcısını Ubisoft Montreal olarak belirledi. Firmanın bu kanadı, hazırladığı birbirinden başarılı oyunlarla ün salmış. Öyle ki Ubisoft’un en iyi stüdyosu. Daha önce Prince of Persia ve Splinter Cell gibi önemli yapımlara el atan Montreal, bu kez Rainbow Six Vegas'ı geliştirecek olması sebebiyle bir diğer önemli oyun olan Double Agent'i de Shangai stüdyosuna bırakmak zorunda kalmıştı. Bahsettiğim risk işte burası.

Yeni isim, daha tecrübeli bir geliştirme takımı ve yeni nesil bir grafik motoru benimsendikten sonra ortaya çıkan Vegas isimli oyun, belki de serinin en başarılı yapımı oldu. Yüksek satış rakamları ve puanlamalarla birlikte aldığı birçok ödül, yapımcıları yeni bir devam oyunu yapmak için ileriye teşvik etti. Duyuru yapıldı ve beklenen gün geldi. Teröristlerin saldırılarını önlemek için son kez Vegas'a dönüyoruz.

Sadece gerçek bir lider, yenilginin karanlık ormanlarına dalar ve zaferin ışığında ortaya çıkar!

Vegas 2'de, ilk oyunun hemen ardından meydana gelen olayları araştırmak ve gerekli müdahaleyi yapmakla sorumluyuz. Terörist güçler işgali altında olan şehirdeki mekanları bir bir temizlemeli, rehineleri kurtarmalı ve en önemlisi büyük çapta hazırlanan bombalı eylemleri durdurmalıyız. İlk oyundaki Vegas’ın renkli dünyasına nazaran, yeni oyunda daha çok arka sokaklarda, harabelerde ve eski fabrikalarda operasyonlarda bulunuyoruz. İlk görev itibariyle beş yıl öncesine dönüyor, Vegas’a daha sonra ayak basıyoruz. Bu kez yöneteceğiniz adam ne eski bir karakter, ne de takıma yeni katılmış bir acemi. Bu kez başrolde kendi hazırladığınız, tamamen size özgü bir karakter var.

İlk oyundan bir yıl sonra raflarda olan Vegas 2 için belki de en çok merak edilen soru, ne gibi değişimler getirebilir? Vegas 2'de bildiğimiz modlar mevcut. Toplamda 25 bölümden oluşan senaryo modu, 13 bölümden oluşan terörist avı modu, Co-op ve Multiplayer. Yapımcılar ellerindeki oyunda köklü bir değişikliğe gitmemiş, aksine eksik yönleri tamamlayarak ve yeni eklenen özelliklerle ortaya daha da iyi bir iş çıkarmışlar. İlk etapta oyun boyunca yöneteceğimiz karakter için bir tasarım ekranı bulunuyor. Giysiler, gözlük, saç kesimi, yüz şekli ve daha fazlasını bu ekranda düzenleyebiliyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×