1/3

Rallisport Challenge

Alper Akkurt
Alper Akkurt 3.06.2010 - 12:31
Motor homurtuları, yağ lekeleri, egzos dumanları ve en önemlisi hız yapmak.
Platformlar PC, PC
Rallisport Challenge
  • Yapımcı - Yayıncı Digital Illusions - Microsoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 85
Artılar -
Eksiler -

Motor homurtuları, yağ lekeleri, egzos dumanları ve en önemlisi hız yapmak. Birçok kişi için bütün bunlar rahatsız edici gelebilir. Fakat bu işin hastaları bilirler ki bir kez bu motor sporları denilen heyecan girdabına kapılmışsanız bir daha oradan kopmak olanaksızdır. Bu zevkli duyguyu tatmin etmek için her yola başvurulur. Tv izlenir, posterler bulunur, arabaların özellikleri ezberlenir, araba alınır, modifiyeler yapılır veya sağlam bir oyun bulunup bilgisayar başına geçilir ve gaza basılır.

İşte Microsoft RalliSport Challenge” da hız duygumuzu tatmin için üretilen en yeni ve en güzel oyunlardan biri. 3 CD olarak piyasaya sürülmüş olan grafik olarak mükemmel bir oyun. Hatta bence yarış oyunları içinde klasik olmaya aday bile denilebilir. Bu oyuna Colin McRae gibi tam bir WRC oyunu gözüyle bakmak yanlış olur. Çünkü oyun birçok farklı tür yarışı içermekte. Kurulum için minimum 1.5 GB yeriniz olmalı. Buradan da anlayacağınız gibi Microsoft oyuna olabildiğince çok araç modeli, değişik parkur katmaya çalışmış. Ne yazık ki oyundaki parkurlar gerçek hayatta yarışılanlar değil. yani bir Colin McRae” de ki kadar da zor değiller.

Oyunda 29 tane farklı ralli (ayrıca birkaç bonus aracı) aracıyla 48 değişik etapta yarışabiliyoruz. etaplar içinde 4-5 tane parkur var. Araçlar birçok değişik markaya sahip. Peugeot 206/305/306, Subaru Impreza, Nissan Micra, Mitsubishi Lancer, efsanevi Lancia bunlardan bazıları. Ayrıca araçların değişik pist ve yarış türleri için modifiye edilmiş versiyonları mevcut. Oyunda single race, time attack, career, instant action ve multiplayer olmak üzere 5 farklı bölüm mevcut. Options kısmında tuşları, ekrandaki görüntüleri, sesleri, görüntü özelliklerini ve hatta kullanacağımız kamera açılarını ayarlamak bile mümkün. Bütün bu seramoniyi tamamladıktan sonra bir hışımla oyuna geçebiliriz.

Eğer hemen pistlerde fırtına gibi eseyim diyorsanız Instant action tam size göre bir seçenek. Hemen bir yarışa girebilirsiniz. Fakat Instant action bölümü biraz garip bir yer. Bize araba seçme şansı bile tanınmamış. Tamamiyle şansınıza bağlı olarak bir parkur ve araç çıkıyor. Bu nedenle hiç sevmediğiniz bir araçla berbat bir yerde yarışabilirsiniz. Sadece anlık heyecan yaşamak isteyenler için birebir. Aksi halde tavsiye etmiyorum.

Single race kısmı rally, hill climb, ice racing ve rally cross olmak üzere 4 farklı şekilde hazırlanmış. Rally ve hill climb” da dere tepe gezerken, ice racing ve rally cross bölümlerinde farklı zeminlere sahip belirli yollar etrafında döneceksiniz. Elbetteki araçlar ve parkurların çoğu oyuna başlarken kilitli durumda. Oyunda ilerledikçe topladığınız puanlarla yeni araçları ve yolları açabilirsiniz. Ama bu o kadar da kolay bir iş değil. Sabırlı olmanız şart.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×