1/2

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Çılgın ikili uzayın derinliklerinde!
Platformlar PlayStation 3
Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
  • Yapımcı - Yayıncı Insomniac Games - SCEE
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Platform,Platform
Merlin Puanı 83
Artılar Grafik, sesler ve eğlenceli oynanış
Eksiler Bazı yerlerde yaşanan kamera hataları
Platform oyunları deyince şüphesiz akla ilk gelen isim Super Mario olacaktır. İki musluk tesisatçısının prensesi kurtarmak için girdikleri macerada birçoğumuz onlara yardımcı olmuşuzdur. Tabii platform oyunları sadece Mario ile sınırlı değil. Sonic, Giana Sisters, Prince of Persia gibi isimler de unutulmazlar arasında yer alıyor. Platform türünün 3B ile tanışmaya başladığı yıllarda Crash gibi unutulmaz bir şaheser vardı. PS2, piyasaya ilk sürüldüğü zamanlarda Sony bizleri adından söz ettirecek Ratchet & Clank ile tanıştırdı.

Ratchet bu sefer daha farklı

Ratchet ve Clank geçen zaman içinde bir çok versiyonu ile konsollarımızı şenlendirmişti. Serinin sonuncusu Ratchet & Clank Future: A Crack in Time (Kısaca R&C) adıyla karşımıza çıkıyor. Yapım, bağımsız bir senaryoya sahip ve yaklaşık 11 saat süren bir oynanış süresi var. Kahramanlarımız paralel evrenler arasında kaderlerinde ne varsa, onu yaşıyorlar.

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
"Grafikler ve sesler oyunun iyi yönlerinden."

Hikaye farklı gezegenlerde oynayabiliyor. Ratchet geçmişini aydınlatmak için uğraşırken, Clank’de ilginç ve biraz da duygusal olan hayat hikayesi ile gezegene sahip olmaya çalışan kötü güçlere karşı mücadele ediyor.

Racthet’ın gezegenindeyken klasik TPS olarak oynuyoruz. Clank’in gezegeni farklı galaksilerde ve uzayın derinliklerinde geçiyor. Senaryoyu tekdüzelikten kurtarmak için Clank’in gezegeninde istediğimiz galaksiye gidebiliyoruz. Böylece farklı yollardan ilerleme şansımız oluyor. Toplanan nesneler ve öldürdüğümüz yaratıklar, otomatik olarak ya da isteğe göre seviye atlamamızı sağlıyor. Seviye atlama karakterimiz ve kullandığımız araçlar için geçerli. Zonie adlı yaratıkların önemi işte bu nokta da ortaya çıkıyor ki, Ratchet’ın uzay gemisine seviye atlatıyorlar ve gezegenler arası seyahat olanağı sağlıyorlar. Silahlardaki çeşitlilik ve geliştirme özelliği bize kolaylık sağlıyor. Eski versiyonlardan hatırladığınız silahların yanı sıra yeni dizayn edilmiş olanlar da eklenmiş. Hatta bazı söylentilere göre bu silahların bir kısmı Rachet & Clank fanları tarafından tasarlanmış.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×