Razer denizden çıkardığı plastiklerle giysi koleksiyonu yaptı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 31.03.2021 - 11:00
Oyun aksesuarları ile tanıdığımız Razer denizden çıkardığı plastikler ile yaptığı giysi koleksiyonunun tanıtımını gerçekleştirdi.

Daha çok oyuncu aksesuarları ve farklı donanımlar ile tanıdığımız Razer firması son dönemde kullanıcılardaki bilinçlenmeyi arttırmak için farklı projelere de imza atıyor. Daha önce ağaçları kurtarmaya yönelik bazı aksiyonlar alan firma şimdi de denizlerde biriken plastik yığınlarına dikkat çeken için farklı bir projeye imza attı. Razer denizden çıkarılan plastikler ile oluşturulan bir giysi koleksiyonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Firmanın bu konuda yaptığı açıklama ve detaylar şu şekilde;

Razer Kanagawa Wave koleksiyonunu tanıttı

Razer denizden çıkardığı plastiklerle giysi koleksiyonu yaptı

Razer bugün geri kazanılan deniz plastiklerinden oluşturulan malzemelerle sınırlı sayıda üretilen Kanagawa Wave Apparel koleksiyonunu tanıttı.  Ünlü "Kanagawa'nın Büyük Dalgası"nın (Great Wave off Kanagawa) eserinin stilize edilmiş bir yorumuyla süslenen giysi serisi, deniz plastiklerinin yaydığı kirliliği vurgulamak için tasarlandı. Okyanusları ve sakinlerini korumak için deniz plastiklerini azaltma çabalarını finanse edecek.

Hayranların hızlı olması gerekecek

Koleksiyon, 7 Nisan 2021'de son derece sınırlı miktarlarda Türkiye saati ile 05:00'da (19:00 PDT) satışa çıkacak, bu nedenle bu özel Kanagawa Wave serisini ele geçirmek isteyen hayranların hızlı hareket etmesi ve dalganın ne zaman kırılacağı konusunda bilgilendirilmek için razer.com/gear-and-apparel/kanagawa-wave adresini ziyaret etmesi gerekiyor. Razer’ın bundan önceki giyim koleksiyonu "A GAMING APE"in dakikalar içinde tükendiğini düşünürsek hayranların bu yeni koleksiyonu kaçırmamak için erken kaydolmaları önerilir.

Kapüşonlu sweat, tişört, atlet, şort ve şapka içeren serideki her ürün, %100 geri dönüştürülmüş deniz plastiklerinden yapılmış yüksek kaliteli kumaşlar kullanılarak üretilmiştir. Kumaşlar, deniz plastiklerini denizlerden çıkarmak ve bunları artık Razer'ın şık Kanagawa Wave Apparel'ini içeren kullanışlı ürünlere dönüştürmek için daha geniş bir program altında üretiliyor.

Razer denizden çıkardığı plastiklerle giysi koleksiyonu yaptı

Her yıl okyanuslara yaklaşık 11 milyon ton plastik girerek deniz yaşamını ciddi şekilde tehlikeye atıyor ve besin zincirine riske sokuyor. Sorunun daha da azaltılmasına yardımcı olmak için, Kanagawa Wave koleksiyonundan elde edilen gelir, dünyanın en çok etkilenen kıyı şeridi ve deniz yaşamının bazı bölgelerinde deniz plastiklerinin geri kazanılmasına harcanacak. Bu koleksiyonda satılan her ürün için Razer, 1kg deniz plastiğinin geri kazanımını finanse edecek.

Kanagawa Wave Apparel satışı, Razer'ın yakın zamanda duyurulan #GoGreenWithRazer sancağının altındaki çevre odaklı girişimlerinden ikincisidir. 100.000 ağacı kurtarma hedefini aşarak, şimdi de 1.000.000 ağacı kurtarmayı hedefleyen ve Razer'ın Sneki Snek maskotu tarafından yönetilen son derece başarılı devam eden Koruma Programı'nın (Conservation Program) devamı niteliğindedir.

Bu ve diğer yaklaşan girişim ve eylemler aracılığıyla Razer; doğayı korumaya yardımcı olmak ve dünyanın hepimizin oynamaya devam edebileceğimiz bir arena olarak kalmasını sağlamak için topluluğu dahil etmek ve harekete geçirmek istiyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2021 10:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
Razer denizden çıkardığı plastiklerle giysi koleksiyonu yaptı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×