Razer mekanik klavyesi BlackWidow'ü güncelledi

Ersin Kılıç 25.01.2017 - 10:02
Razer BlackWidow V2 geliyor
Oyuncular için önde gelen global yaşam tarzı markası Razer ™ , ünlü klavye serisinde yepyeni Razer BlackWidow Chroma V2 mekanik oyuncu klavyesi ile başlayan büyük yenilenme hareketini duyurdu.

İlk olarak 2010 yılında lansmanı yapılan Razer BlackWidow mekanik klavyeler hızlı bir şekilde dünyanın en popüler oyuncu klavyesi olmuş ve tüm dünyadaki profesyonel oyuncular için fiilen bir numaralı seçim haline gelmişti. Razer 2014’de kendi mekanik tuşlarını – Razer Green ve Razer Orange tuş – üretmeye başladı ve böylece oyunlar için optimize actuation (çalıştırma) için endüstri kriterlerini koyarak çabuk yanıt verme yeteneği ve üstün dayanıklılık gibi konularda mekanik klavyeler için sektörde bir kıyaslama noktası yarattı.

Razer BlackWidow V2, Green ve Orange seçenekleriyle en iyi dokunmatik tuşları sunma geleneğini devam ettirirken bir de alternatif sunuyor: Razer Yellow tuş. Doğrusal ve sessiz tasarımı ve tuşlar arasındaki mesafenin azaltılmış olması tuşların her zamankinden daha hızlı basılmasını olanak sağlıyor. Yeni tuşun duygusu ve özellikleri, bir maç boyunca belirli tuşlara binlerce kez basmak zorunda kalan FPS ve MOBA oyuncuları düşünülerek tasarlandı.

Razer mekanik klavyesi BlackWidow'ü güncelledi
Razer Yellow tuş, tıpkı Green ve Orange tuşlar gibi, 80 milyon basışa kadar tuş ömrüyle yeni nesil mekanik tuşlar arasında en uzun ömre sahip ve tüm mekanik tuşlardan daha uzun yıllar boyunca dayanacak şekilde üretildi.

Razer BlackWidow V2’nin sunduğu konfor da dayanıklılığı ile eş orantılı. Yeni eklenen manyetik bilek yaslama bölümü opsiyonel olarak BlackWidow V2 klavyenin alt kısmına takılabiliyor ve oyun maratonları boyunca oyuncuların rahat hissetmesine yardımcı oluyor.

Razer Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, BlackWidow V2 serisi klavyelerle ilgili şunları söylüyor: “Her şeyi kapsayan geniş geliştirmeler yaptık ve halen oyunculuğa yönelik klavye tuşları tasarlayan tek firmayız. Razer BlackWidow Chroma V2, 2010’da orijinal BlackWidow ile efsanevi dayanıklılık ve konfor sunarak başlattığımız mirası devam ettiriyor. Bu, şimdiye kadar ürettiğimiz en iyi mekanik klavye.” Razer BlackWidow Chroma V2 klavyeler, cihazlar arası senkronize edilebilen ayarlanabilir aydınlatma özellikleri sunan Razer Chroma™ teknolojisine sahip, her biri alttan ayrı ayrı aydınlatılabilen tuşlara sahip. Oyuncular 16.8 milyon renk seçeneği ve sınırsız efekt arasından seçim yapabilir. Özel ayarlar Razer Synapse yazılım platformu kullanılarak yapılabilir ve milyonlarca Razer yazılım kullanıcısı ile Razer Chroma Workshop (https://www.razerzone.com/chroma-workshop/) üzerinden paylaşılabilir.

Basın Bülteni
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2024 13:22
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2017 09:19
g tuşlarını daha ufaltıp max tab hizasına kadar gelmesi lazım
Kalan Karakter: 300 Gönder
durates
durates 26.01.2017 07:06
v1 i biraz sesli ama çok hoş klavye idi
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2017 08:21
Bende almayı düşünüyorum v1 fakat çok ses çikardiğı söyleniyor hatta bazılaŕı daktilo gibi ses çıkartıyo diyor.doğrumudur.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2017 17:52
Fiyati mi az geldi
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2017 14:24
Ornata'nın tam mekanik versiyonu.. lel
Kalan Karakter: 300 Gönder
m_bjk_Q7
m_bjk_Q7 25.01.2017 10:52
Hep para tuzağı o klavyenin diğer klavyelerden farkı ışıklı olması ve kol koyma yeri olması başka hiçbir farkı yok 800-900 tl'ye satıp milleti kandırıyorlar.
Adam gibi klavye yapacaksan ilk önce oyunlarda kullanılan önemli tuşları büyük yapacaksın, mesela w a s d e shift tuşları büyük olacak, o tuşların solunda 1 sıradan başka bir sıra olmaması gerek ki yanlışlıkla onlara basmayalım, space tuşu büyük olacak ve sola daha yakın olacak ki oyunda yürürken basması daha kolay olsun.
Benden bu kadar gerisini onlar düşünsün.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Razer mekanik klavyesi BlackWidow'ü güncelledi
İlginizi Çekebilir