1/2

Rebel Raiders Operation Nighthawk

Semih Sancar
Semih Sancar 3.06.2010 - 12:31
Ayaklarınız yerden kesilsin ama bu çok uzun sürmesin...
Platformlar PC
Rebel Raiders Operation Nighthawk
  • Yapımcı - Yayıncı Kando Games - Kando Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Simülasyon
Merlin Puanı 66
19 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%74
Artılar Az da olsa uçak kullanmanın verdiği zevk, hız seçenekleri…
Eksiler Grafikler ve sesler vasat, atmosfer zayıf, efektler kötü ve yeteri kadar yok, arabirim kullanışlı değil…
Piyasada yeteri kadar, hatta gereğinden fazla uçak simülasyonu olmasına rağmen, doğru düzgün bir uçak simülasyonu çıkmadı diyebilirim şu ana kadar. Muhakkak bir eksikleri vardır. Kimilerinin grafikleri çok iyi olur ama kontrolleri zor olur, kimilerinin durumu ise tam tersi olur, yani sürekli bir eksiklik vardır. Tabi bazı istisna uçak simülasyonlarını saymazsak. Onların grafikleri çok harika olmasa bile gerek oynanış, gerekse eğlence yönünden eksiklerini tamamlarlar. Peki henüz çıkmış bir oyun olan: Rebel Raiders Operation Nighthawk bu geleneği bozabilecek mi, yoksa saçma uçak simülasyonları arasına mı dahil olacak, hep beraber göreceğiz…

Galiba, pek reklamı yapılmayan bir oyun ile karşı karşıyayız..

İnternette yaptığım uzun araştırmalara rağmen yapım hakkında pek sağlıklı bilgiler bulamadım. Dediğim gibi pek beklenilmeyen bir oyunmuş Rebel Raiders Operation Nighthawk. Yapımcılığını ve dağıtımını üstlenen firma Kando Games, bir Fransız firması ve galiba Rebel Raiders Operation Nighthawk piyasaya sürdükleri tek oyun.

Gel gelelim oyuna

Oyunumuz tek CD halinde ve hard disk’de yaklaşık 477 MB yer kaplıyor. Oyuna girdiğimiz zaman karşımıza klasik bir menü çıkıyor. Ekranı ikiye ayırmışlar, alt tarafta: New game, Load game ve Quit seçenekleri var. Üst tarafta ise bir dağ manzarası ve üzerinde gezen uçakları görüyoruz. Hemen New game seçeneğini tıklayıp, profilimizi yaratıyoruz. Oyuna ilginç bir video girişi yapmışlar, neden derseniz, videodaki uçağı gerçek zamanlı olarak kendimiz yönetiyoruz. Kamera açıları uçağı kullanırken değişiyor. Bir bakıma “Hem ana giriş videosundan kurtuluruz, hem de oyunun konusunu anlatırız” diyerek, kendi çaplarında bir aksiyon yaratmak istemiş, Laurent Franchet yani oyunun yapımcısı.

Videodan sonra Introduction ve Chapter seçenekleri karşımıza çıkıyor. Introduction seçeneğini seçersek, karşımıza Tutorial ve Prologue çıkıyor. Size tavsiyem, bunlardan birine başlamadan önce seçeneklere gidip, tuş takımı kontrollerini kendi zevkinize uygun bir biçimde değiştirmek ve Keyboard – Mouse seçeneğini seçmeniz, keza uçağı fare olmadan yönetmek bir hayli zor. Ben direk Chapter 1: Battle for Bounty Base’yi seçip oyuna başladım. Yönetmek istediğim uçağı seçmem için ufak bir menü çıktı fakat etkin olan sadece bir uçak var, tahmin ettiğiniz gibi oyunda ilerledikçe yeni silahlar, uçaklar ve görevler çıkacak.

Pek tatmin edici bir oynanış biçimi yok

Oyunda zorluk seviyesini seçme gibi bir durum olmadığı için direk oyuna başlıyoruz. İlk olarak ufak bir video giriyor ve ardından oyun başlıyor. Yanımızda 3-4 tane dost uçak var, biraz ilerledikten sonra 2 uzay gemisi ve 3-4 tane düşman uçağı çıkıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×