Red Steel 2

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Kılıç kullanmak sanattır
"Yazı için Ozan Özarslan'a teşekkür ederiz."

Samurayların vazgeçilmez silahı olan kılıcın aynı zamanda onun ruhu olduğuna inanılıyordu. Tek yönlü ve kıvrık olan Katana, “Kılıçların Efendisi” olarak bilinir. Katana, Japon efsaneleri ve gerçeği dışında; beyazperdede, oyunlarda, dizilerde vs… çoğu yerde karşımıza çıkıyor. Şimdi siz de kendinizi samuray gibi hissetmeye ve katana kullanmaya hazır mısınız? Red Steel 2 (RS2) geliştirilmiş özellikleri ile size bu fırsatı veriyor.

Yapımda bulunan en önemli nokta “Motion Plus”. Plus sayesinde oyun içindeki hareketleri daha iyi kavrayabiliyoruz. Yapımcı firmanın, ürünü Motion Plus ile birlikte satışa sunması bekleniyor. Yeniliklerden diğeri ve en öne çıkan kısımlardan biri Cel-Shaded grafikler olacak. Görsellik böylece çizgi filmlerdeki bir görünümü bizlere sunacak. Yayınlanan ekran görüntülerine de baktığımızda genel olarak grafikler göze hoş görünüyor.

Kılıçların gölgesinde

İlk oyundan farklı olarak, Red Steel 2’de yeni rakipler, yeni mekanlar ve en önemlisi de yeni bir kahraman var. Yeni yöneteceğimiz karakterin adının “Swordsman” olması bekleniyor. Senaryo Swordsman’ın intikam alması üzerine kurulu. Konuyu geçip, diğer kısımlardan söz edecek olursak, silah seçeneklerine değinebiliriz. Artık kılıçla sınırlı değiliz, patlayıcı silahları da kullanabiliyoruz. Bu da oyunu zevklendiren unsurlardan biri. Red Steel 2’ye içerdiği şiddetten dolayı 16+ verilmiş. Bu konuya da dikkat edilmesi gerekiyor.

Kamera açısı FPS olduğu için kontrollerde çok zorluk çekmiyoruz. Zaten ilk Red Steel’i oynadıysanız, RS2’ye de kolayca alışabilirsiniz. Birinci yapımda kılıç ve silah kullanımındaki görüntü açıları çok başarılı değildi, ancak RS2’de bunlara özen gösterilmiş ve Motion Plus desteği ile güçlendirilmiş. Yapım grafiklerini ve oynanış özellikleri için Ubisoft kısa bir video yayınladı.


Bahsettiğim noktalar dışında oyun kurgusunda çok değişiklik yok. Enerji kaybettiğimizde yine biraz beklediğimizde kendiliğinden dolacak. Bu seçenek yapımı biraz kolaylaştırıyor gibi görünse de, oynanabilirliği düşürmüyor. Bir bakıma RS2’nin seri biçimde ilerlemesini sağlıyor.

Kılıcı güçlü olan her zaman kazanır!

Red Steel 2, bizlere dört farklı başlık sunacak. İlk olarak “Be The Swordsman”, bu seçenekte oyunun hikaye bölümüne giriş yapıyoruz. İkinci olarak “Immersıve Edgy Western Settıng”, Doğu ve Batı kültürleri arasında çarpışma imkanı sağlıyor. Üçüncü ise “Unique Precision Control Of Your Weapons With Wii Motion Plus” bize oyun içerisindeki silahları ve kılıcımızı Plus özelliğinde kullanıp, kendimizi geliştirmemizi sağlıyor. Son olarak “Close Combat System” bir harita üzerinde 6 düşmana karşı, kılıç ve silahlarımızla onlardan gelecek atakları püskürtme imkanı veriyor.

Belirtmem gerekirse yapım satışlar iyi iş çıkartabilir. Eğer Red Steel 2 iyi kotarılırsa Wii satışları da artabilir. Sabırsızlıkla beklediğim RS2, uykusuz geceleri de beraberinde getirecek.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 16:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Red Steel 2

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×