1/4

Renaissance Heroes: Da Vinci'nin devrine bir FPS

Renaissance Heroes: Da Vinci'nin devrine bir FPS

Ezgi Ceren Kılıç
Ezgi Ceren Kılıç 29.05.2013 - 13:40
FPS severler için yeni bir F2P
Ana teması 16. Yüzyıla kadar uzanan oldukça özgün bir hikâyeye sahip olan, yabancı basın tarafından DaVinci Online olarak da adlandırılan, hızlı ve aksiyon dolu bir MMOFPS oyunu Renaissance Heroes. Unreal 3 motoruyla geliştirilen, son yıllarda görmeye alışık olduğumuz çağımızın silah türleriyle donatılmış FPS oyunlarının aksine Renaissance Heroes, Quake gibi sevilen ve bilindik eski oyunların veliahtlığına şimdiden aday gibi duruyor. Çoğu oyunda göremediğimiz zeminden ek güçlendirme alarak yeni özellikler kazanma şansı da Renaissance için önemli özelliklerden bir tanesi. Bu özelliği aktif olarak kullanabilmek için oyun esnasında çok çeşitli güçlendirmeleri sürekli toplamak gerekiyor. Oyun adından da anlaşılacağı gibi Rönesans döneminin esintilerini taşıyor. Oyunda mevcut olan haritalar, karakterler, silahlar ve sesler neredeyse Rönesans’ı bizlere yeniden yaşatıyor. Oyunun hikâyesinde; ünlü sanatçı Leonardo da Vinci’nin dünyayı değiştirebilecek bir zaman makinesi icat ettiği ve ölümünden sonra icat planlarının dünyanın farklı bölgelerine dağılmasıyla birlikte bu planların peşine düşen farklı grupların savaşları konu ediliyor. Oyundaki haritalarda da yine hikâyeye özgü Leonardo da Vinci’nin kişisel yapılarıyla, İstanbul’a özgü saraylar ve hamamların bulunması, oyuna ayrı bir gerçekçilik katmış bulunmakta.
Yüksek bir tempoya sahip olan oyun, uçurumlar, zıplama rampaları gibi adrenalini arttıran güzel özelliklerle kombine edilmiş. Geniş bir ürün yelpazesindeki silahların içinde; gülle atan toptan, uzun mesafeli oklara, orta mesafeli barutlu silahlara veya yakın dövüş için kullanılabilecek balyozlara uzanan oldukça tatmin edici bir koleksiyon bulunmakta. Bilmeniz gereken ise;  bu dünyada asla bir makineli tüfeğe veya kesin nişancı tüfeğine rast gelemeyecek olmanız. Çünkü tüm silahlar içlerinde bulundukları dönemi yansıtacak şekilde tasarlanmışlar ve silahların özelliklerinin yükseltilerek geliştirilebiliyor olması da ayrı bir özellik. Bu da Renaissance Heroes’i diğerlerinden ayıran önemli bir nokta.

Oyunda birbirinden oldukça farklı alanlarda uzmanlaşmış ve özgün hikâyelere sahip karakterler mevcut. Her karakter kendi hikâyesine uygun giyinmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Oyuna başlangıçta kullanılabilir olan birbirinden farklı sekiz adet karakter var ve hepsinin de farklı savaş teknikleri ve özellikleri bulunmakta. Örneğin; Aisha adlı karakter, yay türünde silahlarda ustayken, Bart bir yakın dövüş uzmanı. Ayrıca oyun oynarken de yeni karakterler açılabiliyor. Karakterlerin hepsi oyun içerisinde bulunan market bölümünden satın alınacak kostümlerle veya nispetlerle özelleştirilebiliyor. Bu karakterlerin en sinir bozucu özelliği ise; öldürdükten sonra üstünüzde dans etmeleri.  Bu sebeple; özellikle hırslı ve çabuk sinirlenen oyuncular tarafından oldukça zorlayıcı bir oyun olacağı aşikâr.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×