1/10

Reservoir Dogs

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Rezervuar Köpekleri'nin bilinmeyenleri
Oyuna başlamadan önce, izlemek istediğiniz genel taktiği iyi belirleyin. Bir ölüm makinesi olarak mı oynamak, yoksa rehin ala ala garanti ve profesyonel bir yolla mı gitmek istiyorsunuz? Bu çözüm de genel olarak her iki türden de çeşitlilikler sunarak ilerledik. Silah seçimlerini tamamen size bırakıyoruz. Kapışmalarda istediğiniz silah ile tehlike yaratabilirsiniz ancak özellikle Sub-Machine Gun’ı yanınızda sık sık taşımanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında, checkpoint’lere geldiğinizde oyununuzu bir kez kaydetmeyi ihmal etmeyin. Şunu da belirtmekte fayda var, sürekli adam vurarak ilerlemek istediğiniz zaman, oyun biraz daha zorlaşacak ve uzun süre elemanlarla kapışmak zorunda kalabileceksiniz. Uygun durumda uygun hareketi yaparsanız daha rahat ilerlersiniz, işte başlıyoruz…

ALIŞTIRMA BÖLÜMÜ: A matter of business

İlk bölümde kontrol ve oynanış konusunda çeşitli alıştırmalar yapıp oyuna alışmaya çalışıyoruz. Masanın üzerinden dürbünlü tüfeği ve tabancaları aldıktan sonra sağ tarafta bulunan hedeflere doğru yönelin ve hepsine tek tek ateş edin. Hedefleri her vurduğumuzda sağ altta bulunan adrenalin seviyemiz yükselecek ve bunun sonucunda Bullet Festival yapabileceğiz. Hedefleri vurduktan sonra bu gösterge dolacak, bundan sonra bir kere de Bullet Festival yapın, şimdi bir sonraki alıştırma kısmına geçiyoruz.

Burada adamların kurşunlarına yakalanmadan deponun diğer kısmına geçmeniz gerekiyor. Bunun için de çevredeki sandıkları siper olarak kullanmanız gerekiyor. Bir yandan sandıkları siper alarak, Paintball silahınız ile diğer elemanları da vurabiliyorsunuz. İlk olarak önünüzdeki sandığa saklanıp solda bulunan elemanı vurun. Ardından odanın sağ tarafındaki sütunun olduğu yere gelerek, kalan diğer adamların işini de burada korunarak bitirebiliyorsunuz. Odanın sonunda, asansörün önündeki X işaretine ulaşınca bu kısmı da tamamlayacaksınız.

Bir sonraki bölümde ise, kalabalık yerlerde neler yapmanız gerektiği konusunda eğitiliyorsunuz. Bulunduğunuz yerde, sarı tişörtlü olan eleman kaçmaya başlayınca, gidip yanına onu tehdit edin, böylece bu kısmı da geçmiş olacaksınız. Şimdi soldaki kapı açılacak, burada bulunan elamanı arka tarafa yönlendirerek, kasayı açtırmaya çalışacaksınız. Ona hedef aldıktan sonra kasanın olduğu kısma doğru yönlendirin ve açma emrini verin. Böylece kasa açılmış olacak ve bu kısmı da halletmiş olacaksınız.

Bir sonraki kısımda rehine kullanma olayını öğreniyoruz. Önünüzdeki elemanı rehin aldıktan sonra hemen sağda bulunan Mr. Brown’ın önündeki sandıklara gelin ve onu tehdit edin. Böylece silahını indirmiş olacak, bu kısmı da halletmiş olacaksınız. Bir sonrakinde ise, eli silahlı olan polisleri ne şekilde etkisiz hale getirebileceğinizi öğreniyorsunuz. Bunun için, önünüzdeki elemanı hemen rehin alın ve size silah doğrultmakta olan polislerin önünde ona vurun, böylece ellerindeki silahları atmış olacaklar. Bir sonraki aşamada, polislere diz çöktürme olayını öğreneceğiz. Rehine elimizdeyken polislere silahınızı doğrultun ve onları duvar önlerine doğru hareketlendirerek, çökme emrini verin. Burası da tamamlanmış olacak.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×