1/3

Resident Evil 2

Burak Onay
Burak Onay 3.06.2010 - 12:31
İkinci film çekile dursun biz isiz geçmişe götürüp PSX versiyonunu bitiriyoruz.

Leon karakteri için
The Raccoon City Police Department
Öncelikle polis merkezine ulaşmalısınız. Oyuna başladığınızda zaten tek bir yöne ilerliyosunuz. Öncelikle silah mağazasına giriyoruz ve arka kapıdan çıkıp ara sokaklarda ilerledikten sonra otobüse giriyor ve diğer ucundan çıkıyoruz. Polis merkezinin bahçesine gelip içeri girebilirsiniz.

İlkönce ilerde soldaki kapıya girin, yaralı polisle konuştuktan sonra ondan kartı alıyor ve dışarı çıkıyoruz. Hemen ana girişdeki bilgisayara girip aldığınız kart yardımıyla kapıları açın. İlk önce soldaki büyük kapıya girin. Sandıkdakileri aldıktan sonra paravanın arkasındaki kapıya girip, koridorda ilerleyin. Çift kapılı odaya girince içerdeki şömineli odaya gelin. Çakmağınızla şömineyi yakın ve ilk kırmızı elması alın. Koridorda ilerleyip merdivenlerden yukarı çıkın ve heykelli odada pembe büst sağa diğeri sodaki platformlara yerleşecek şekilde sürükleyin. İkinci kırmızı elması alıp “STARS” ofise gelin. Orta masadaki günlüğü okuyun ve altındaki “Unicorn madalyonu”nu alın. Claire ile konuştuktan sonra ana girişe gelip heykelin altındaki bölmeye madalyonu yerleştirin ve “Spade Precinct Key”I alın. Tekrar soldaki kapıya girip koridorda daha önce açamadığınız kilitli ilk odayı açın. Burası arşiv odası, ufak merdiveni en sona sürükleyip dolabın üstünden “crank”I alın. Tekrar koridorda ilerleyip en sondaki kapıyı açın ve kütüphaneye gelin. Üstteki merdivenden balkona çıkıp diğer kapıya girin ve burdaki deliğe “crank”I sokup çevirin. Kütüphaneye dönüp balkonda ilerleyin ve aşağı düşün. Burda duvardaki panelin üstündeki resmi inceleyerek, rafları üzerlerindeki kırmızı düğmelere basarak resime göre sıralayın. Panel açılınca satranç taşını alın.

Çift kapıdan ilerleyip balkonun ortasındaki merdiveni indirin ve aşağıya inmeden sondaki kapıya girin. Koridorda ilerleyip mavi kapıyı geçin, kargaları öldürüp kapıdan dışarı çıkın. Kulübeden “valve”I aldıktan sonra bunu su deposunun vanasında kullanıp suyun yanan helikopteri söndürmesini sağlayın. Geri dönüp binaya girin ve daha önce yanan helikopterin karşısında bulunan giremediğiniz kapıya girin. Elinizdeki iki kırmızı elması heykellere yerleştirdikten sonra, “satranç taşını” ve “Diamond prececinct Key”I alın.. Geri dönüp kargaları öldürdüğünüz koridordaki girmediğiniz mavi kapıya girip aşağı inin ve kapıdan binaya tekrar girin. Ofisdeki kasayı (2,2,3,6) kombinasyonuyla açıp haritayı aldıktan sonra burdan çıkın ve koridorda ilerleyip sağdaki ilk kapıyı anahtarla açın. Satranç taşını ve elektrik kablosunu alıp ana girişe gelin. Tekrar soldaki kapıya girip koridorda duvarda kablosu kopuk cihazı elinizdeki kabloyla tamir edin. Koridorda ilerleyip merdivenin yanındaki açılmayan odayı açıp içerden filmi alın ve bunu merdivenin altındaki odada banyo edin. Filmi aldığınız odaya geri dönüp içerdeki başka odaya yönelin, daha önce karşılaştığınız yaralı polis dostunuz zombiye dönüştükten sonra öldürüp kırmızı anahtarı alın. Ana girişe dönüp sağdaki kapıya girip, koridordaki çift mavi kapıya girin, diğer tarafdan çıkıp minik koridorda daha önce açamadığınız kapıyı açın ve aşağı bodruma inin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×