1/59

Resident Evil 4

Ceren Arigil
Ceren Arigil 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Bitmez gibi görünen oyun en sonunda bitti.

Chapter 1-1

Ormanın içinde oyuna başlıyoruz. Geri dönerek köprüden karşıya geçmeyi deneyebilir ya da arabanın içindeki adamla konuşabilirsiniz. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, sonunda ilerideki ürkütücü görüntüye sahip evin yolunu tutmak zorundasınız. Sol alt taraftaki yolu takip ederek eve girin. Köşeyi döndüğünüzde Ganado ile karşılaşacaksınız, sizi gördüğüne pek bir memnun olacak ve hemen baltasıyla üzerinize atlayacak. Silahınızı çıkartarak ona ateş etmeye başlayın. Ondan kurtulduktan sonra, daha fazlasının geldiğini gösteren bir demo izleyeceksiniz. Merdivenleri kullanarak yukarı çıkın ve Leon’un arkasındaki masayı kontrol edin; mermi bulacaksınız. Pencereye doğru ilerleyerek evden dışarı atlayın.

İndiğiniz yerde bir sürü Ganado ile karşılaşacaksınız. Onlarla mücadeleye girebilir ya da erkekliğin %90’ını oluşturan kaçma taktiğini kullanabilirsiniz. Eğer savaşırsanız para kazanabilir, böylelikle de yeni silahlar alabilir ya da silahınızı geliştirebilirsiniz. İleride göreceğiniz üzere, maceranız boyunca çok sayıda silah alıp geliştirebileceğiniz mekana rastlayacaksınız. Eğer kaçmayı tercih ederseniz, cephanenizi korumuş olursunuz. Bu tarz açık alanlarda, kaçarak cephaneyi korumak daha mantıklı, çünkü ileride zaten çok fazla savaşacaksınız. Kaçma işlemini gerçekleştirmeden önce, haritanızı açarak nereye gitmeniz gerektiğine bakın (Açık kırmızı renkli noktalar gitmeniz gereken yeri gösteriyor), çünkü kasaba oldukça büyük.

Haritadan geçide gitmemiz gerektiğini öğreniyoruz... Sağ taraftaki ilk kulübeye girdiğinizde, bir tane daktilo ve değişik objeler göreceksiniz. Eğer Ganado’lardan kaçtıysanız, gözünüz kapıda olsun çünkü birazdan damlayabilirler. Kulübenin içinde raftaki 2 kutuya doğru ilerleyin ve onları bıçağınızla kırın; 1000 Ptas alacaksınız. Daha sonra masadaki kutuyu kırarak yeşil otu alın. Masadaki daktiloyu kullanıp, oyunu Save ederek kulübeden çıkın.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×