1/4

Resident Evil 5

Resident Evil 5

Tulga Dayantürk
Tulga Dayantürk 3.06.2010 - 12:31
Raccoon sokaklarından Afrika çöllerine
Virüs bu sefer yeni nesle sıçradı

Capcom’un en önemli oyunlarından birisi olarak gösterilen Resident Evil 5, Xbox 360 ve Playstation 3 platformları için 2008 yılı sonu veya 2009 yılı başlarında oyun severlerle buluşmak için gün sayıyor. Oyunun en büyük özelliği ise, yeni nesil konsollarda olağanüstü grafik tasarımlarıyla zirveye yerleşeceği konusunda Capcom’un garanti vermesi. Gerçeğe yakın grafikleri, hikayesi, atmosferi ve karakterleri oyunu bir hayli güzel gösterecek şeklinde iddialı sözleri de var.

Yayıncı firma oyunu ilk olarak Xbox 360 konsolu için çıkartılacağını duyurmuştu. Bu duyuru, oyunun ve daha çok Playstation fanatikleri tarafından oldukça tepkiyle karşılandı. Capcom, gelen bu tepkiler doğrultusunda beşinci serinin her iki platforma da çıkartılacağı müjdesini vermek zorunda kaldı. Bu bir taktik miydi, yoksa ekonomik yönden yapılmış mali bir strateji miydi? Capcom’u zaten herkes tanıyor ve biliyor, bu konular üzerinde detaylı bir açıklama yapmaya gerek yok sanırım.

Yapımcı Jun Takeuchi, kendisine yöneltilen oyun hakkındaki bazı sorularda açık bir kapı bırakarak Resident Evil 5 bölümünde onlıne özelliklerin bulunabileceğini, fakat bu konu hakkında konuşmak istemediğini de kendisiyle yapılan birçok röportajında belirtmiştir.

Hayal görmeye hazırlıklı olun

Yapımda tanıdık bir yüz olan Chris Redfield ana karakter olarak bu seride karşımıza çıkacak, Chris’i daha önceki serilerde olmayan çevreyle etkileşim içinde olabilecek bir ortamda görmeye hazırlıklı olun, örnek olarak hikaye çok sıcak bir bölgede geçiyor (Afrika). Bu yüzden aşırı derecede sıcağa maruz kaldığında halüsinasyon ve hayaller görmeye başlayacak, bunun haricinde Chris’in gözleri karanlık ve aydınlık arasındaki geçişlerdeki ortama direk alışabilmesi için bir hayli zorlanacak. Karanlık bir yerden aydınlık bir yere ani çıkışlar veya aydınlık bir yerden karanlık yerlere ani geçişler sırasında anlık görme bozuklukları yaşayacak. Tabii yaşanacak bu geçici körlük oyuna korku ve heyecan da katabilecek, kısa sürelide olsa etrafınızda neler olup bittiğini göremeyecek ve ateş edemeyeceksiniz.

10 yılı aşkın süredir devam eden bir hikaye ve bu hikayede bir çok bilinmeyen de Chris Redfield tarafından bu bölümde aydınlığa çıkartılacak, kendisi hakkında ve diğer karakterler hakkında öğrenilmesi gereken detaylarda su yüzüne çıkmış olacak. Chris’in yanı sıra oyunda kesinlikle bir bayan karakter olacak ama Capcom bu karakter konusunda hala kesin bir açıklama yapmadı. Çıkmasına az bir zaman kala bu bayan karakterimizi de öğrenmiş olacağız, gelen bilgiler bu doğrultuda.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×