1/2

Resident Evil 6 - İlk Bakış

Mahmut Saral
Mahmut Saral 22.01.2012 - 20:27
Ölümcül Deney, can almaya devam ediyor!
Resident Evil 6, geçtiğimiz günlerde Capcom tarafından resmi olarak doğrulandı ve ilk videosu da geldi. PS3, X360 ve PC platformları için Hiroyuki Kobayashi (Resident Evil 4’ün yapımcılarından) önderliğinde geliştirilen yapım, Nintendo’nun yakında çıkması beklenen cihazı WiiU için ise, geliştirilmiyor. Oyunun PS3 ve X360 için Capcom’dan gelen çıkış tarihi, 20 Kasım oldu ve bu tarih, Kuzey Amerika bölgesini kapsıyor. Videoyu dikkatli izleyen oyuncular, final kısmında “Oyunun PC versiyonu daha sonra çıkacak” ibaresini de görmüştür.

Resmi duyurudan önceki söylenti ve ihtimaller

Resident Evil 6 hakkında söylentiler, uzun zamandır vardı. Bazı Capcom yapımcıları, oyunun geliştirildiğini doğrulamıştı bile. Hatırlarsanız Resident Evil 6’nın logosu, ilk kez San Diego Comic-Con 2011’de sızdırılmıştı. Sonrasında ise, oyunun Tokyo Game Show’da resmi olarak duyurulacağı iddia edilmişti. Ortalarda bir video gezse de Capcom’dan doğrulama gelmedi ve duyuru gerçekleşmedi. Ta ki 19 Ocak 2012’ye kadar. 19 Ocak sabahında önce IGN, Resident Evil 6’nın posterini yayımladı. Aynı günün akşamında da resmi duyuru ve video geldi. Hatta video, 17 Ocak tarihinde Youtube’a yüklenmişti. Demek ki yayımlanması için iki gün beklenmiş.

Resident Evil 6 - İlk Bakış
Üç önemli karakter

Resident Evil tarihinde ilk kez Leon Kennedy ve Chris Redfield, Resident Evil 6 ile bir araya geliyor ve ikisi de oynanabilir karakter olarak tasarlanıyor. Ayrıca bir diğer önemli karakter Ada Wong’un da oynanabilir olacağı belirtiliyor (Chris ve Leon’ın hikayesi tamamlandıktan sonra bonus olarak Ada’yı kontrol edebiliriz). Yeni macerada yer alacak diğer karakterler ise: Sherry Birken, Ashley Graham ve Ingrid Hunnigan. Son olarak videoda, ismi henüz bilinmeyen bir erkek karakter de gözlerden kaçmıyor.

Yeni macera

Resident Evil 6, yayılan tehlikeli virüsün dünya üzerindeki farklı bölgelerdeki etkilerini ve yaşanan mücadeleleri gözler önüne serecek. Videoda gördüğümüz kadarıyla Leon, Washington DC’de savaşırken; Chris ise, ekibiyle birlikte Çin’de aksiyon fırtınasına kapılmış. Ayrıca bu virüsün kurbanlarından biri de Leon’ın yakın arkadaşı Amerika başkanı Graham. Hatırlarsanız, dördüncü oyunda kaçırılan kızını kurtarmak için yollara düşüyorduk ve bu yeni oyunda kızını da büyümüş olarak göreceğiz.

Resident Evil 6 - İlk Bakış
Raccoon Şehri’nde yaşanan korkunç olayların ardından 10 yıl geçmiştir ve amaç, bu yaşananların arkasındaki gerçek nedenleri ortaya çıkarabilmek. Ancak yeni bir biyooterörist saldırı gerçekleşir ve birçok insan zarar görür. Bunlardan biri de Amerika başkanıdır. Leon, ne yapacağını bilemez halde ve zor kararı vermek üzereyken, Chris de virüsün etkilerini Çin’de kontrol altına almaya çalışıyor. Tabii daha sonra macera, bir noktada birleşecektir.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×