Resident Evil 7, korku yerine iyice aksiyona dönecek iddiası!

Emre Günen 17.11.2014 - 14:27
Capcom'un kafasından ne gibi planlar geçiyor?
Capcom'un efsanesi Resident Evil'ın yedinci oyunu hakkında konuşmak için henüz erken ama hakkında yayılan dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Şu sıralar, Resident Evil'ın HD sürümleri ile meşgul olan Capcom'un, yeni Resident Evil oyununda korku türünden uzaklaşıp tamamen aksiyona döneceği iddia ediliyor.

Dikkat ederseniz tüm Resident Evil oyunları gittikçe aksiyona doğru kaymış ve hatta Resident Evil 6 ile de aksiyon düzeyi tavan yapmıştı. Eskiden tam bir korku oyunu olarak gösterilen ve 90'lı yılların en büyük fenomeni olan Resident Evil'ın korkudan çok aksiyona dönmesi ne yazık ki satış grafiği ile de doğru orantılı. Piyasada bulunan korku temalı oyunların yeterince gelir elde edememesi, Capcom'un aksiyona doğru kaymasında en büyük neden olmuş. Hatta firma yetkililerinden duyulana göre, saf bir korku ya da survival-horror türünde Resident Evil yapılması kesinlikle kâr sağlayacak bir hamle olmayacakmış.

Resident Evil 7, korku yerine iyice aksiyona dönecek iddiası!
Kâr sağlaması bir kenara, Alien: Isolation, Amnesia, Outlast gibi safkan korku temalı oyunların piyasada hakimiyet kurmaya başlaması da Capcom'un geri adım atmasına bir diğer sebep olarak gösteriliyor. Öte yandan Dead Space gibi hem aksiyon hem de korku içeren oyun türünün ise Capcom'a daha yakın olduğunu düşünenler var.

Capcom, Resident Evil Revelations serisi ile klasikleşmiş tarzını yeniden oyunculara sunmayı planlıyor. Daha az silah, daha güçlü düşmanlar ve daha çok bulmaca ile düşük bütçeli ama fazla sayıda platforma yönelik bir oyun sisteminin peşinde oldukları tek oyun, Revelations serisi olacak.

Tüm bu bilgiler ışığında, Resident Evil 7'nin korkudan çok aksiyona yönelik olacağı, her işletme gibi Capcom'un da asıl amacının kâr elde etmek olması gerekliliğinden dolayı bu yola başvurulacağı iddia ediliyor.
Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2024 02:08
Kalan Karakter: 300 Gönder
Resident Evil 7, korku yerine iyice aksiyona dönecek iddiası!
İlginizi Çekebilir