1/9

Resident Evil: Code Veronica X

Serbülent Mutlu
Serbülent Mutlu 3.06.2010 - 12:31
Resident Evil-Code: Veronica X ise DreamCast'ten sonra PS2 için hazırlandı.

PRISON

Oyuna ilk olarak bayan karakterimiz Claire Redfield ile başlıyoruz. Claire bodrum katta bir hücrenin içinde rehin tutulmaktadır, hücreden çıkmanız için menüden çakmağı (Lighter) equip edin, dışarıdaki beyaz tişörtlü adamın(Rodrigo Juan Raval) ilgisini çekerek hücrenin kapısını açmasını sağlayacaksınız, adam kapıyı açtıktan sonra Claire ile aralarında bir konuşma geçecek. Masanın üzerindeki bıçağı alıp bu odadan ayrılın,koridorun sonundaki merdivenlerden çıkın, çıktığınızda hemen az ilerde sağ tarafta duvara girmiş bir kamyon enkazı göreceksiniz, kamyon enkazından 5-6 adım uzaklaştıktan sonra şiddetli bir şekilde patladığını göreceksiniz ve de bu patlayan kamyondan beyaz bir çantanın alevler arasına düştüğünü göreceksiniz, çantayı almak istiyoruz ama alevler almamıza engel oluyor, tabi bu arada etrafımızı zombiler sarıyor, isterseniz zombileri bıçağınızla öldürebilirsiniz ama atlatıp kaçmak sizin için daha iyi olacaktır. Bulunduğunuz bu yer bir mezarlık, bu mezarlıktan çıkın ve bir sonraki yere geçin.

Küçük bir bahçeye geleceksiniz ve Claire burada Steve isminde birisi ile tanışacak, aralarında bir konuşma geçtikten sonra Steve bulundukları bahçenin yakınındaki kapıdan çıkarak ayrılacak. Steve'in girdiği kapıdan sizde girin, girdiğinizde büyük bir ev göreceksiniz, evin içine girip mutfak bölümünde duvarda asılı duran "Prisoner Map"i alin(tuvaletin karşı tarafındaki boşluk) ve bu evin yatakhane bölümüne geçip pencerenin yanındaki raftan mermi kutusunu alın(Handgun Bullets), sürekli olarak pencereye vuran zombi camları kırarak pencereden içeriye girecektir, pencereden giren zombi bir çift silah düşürecek( M-100P ), düşürdüğü silahları alıp bu evden çıkın ve ilerleyin, kepenkli kapının olduğu çok küçük bir avluya geleceksiniz, kepenkli kapının sağ tarafında tel örgülü bir kısım var, hatta bu tel örgülü kısmın içinde iki tane de zombie var(sürekli olarak kapıya vuruyorlar), bizim amacımız bu kepenkli kapıyı açmak. Bulunduğunuz yerde ara boşluktaki kapıdan içeri girin, girdiğinizde bir güvenlik kutusu göreceksiniz, yolunuzun devamını sağlamak için elinizdeki bütün metal eşyaları bu güvenlik kutusunun içine koymanız gerekiyor(çakmağı koymayı unutmayın).

Bu işlemi yaptıktan sonra U şeklindeki koridoru dolaşarak "3D Scanner"ın (tarayıcı) olduğu bir odaya geleceksiniz, gidip X'e basın ve daha sonra bir cam kapağın açıldığını göreceksiniz, 3D Scanner'ın cam kapağını açtıktan sonra yan odaya girin. Girmiş olduğunuz odada Steve'i bir bilgisayarla uğraşırken göreceksiniz, Claire ile aralarında bir konuşma geçecek ve Steve bu oda dan ayrılacak. Bulunduğunuz yerdeki bilgisayarın önüne gidip X'e basın, sonra "Hawk Emblem"i alın. Bu odanın içinde dışarıdaki kepenkli kapının açılmasını sağlayacak olan elektrik sistemli bir kol var (aralanmış kapının solunda), o kolu çekin ve kepenkli kapının yanına gidip sağ tarafındaki switch'i (şalter) açın. Daha sonra sol tarafınızdaki tel örgülü kısımdan zombilerin kapıyı kırarak sizin bulunduğunuz tarafa geçtiğini göreceksiniz, zombileri öldürün ve açmış olduğunuz kepenkli kapıdan içeri girip kutuların yanındaki yangın söndürücü tüpü alın, "Extinguisher". Yan taraftaki zombilerin kapısını kırarak açtığı tel örgülü kısma geçin, burada "Blue Plate" isteyen bir kapı göreceksiniz, elimizde olmadığından şimdilik bu kapıyı açamıyoruz.

Bulunduğumuz yerde bir de giyotin (kafa kesme aleti) var, giyotine gidip X'e basın, bir anahtar alacaksınız ''Padlock Key'', bu anahtar ile çiftli silahı (M-100P) aldığınız evin bahçesindeki tel örgülü kapıyı açarak kendinize kestirme bir yol yapın. Ayrıca bu bahçeye tekrar geldiğinizde iki mutant köpekle karşılaşacaksınız. Şimdi mezarlığa gidin ve yanan kamyon enkazını yangın söndürücü "Extinguisher" ile söndürün, söndürdükten sonar yerdeki beyaz çantayı (Briefcase) alın. Aldığınız bu çantanın içini açmanız gerekiyor ama nasıl? Menüye girip "Briefcase"i seçin ve command listesinden "CHECK"i seçin, burada çantayı sağa sola çevirip inceleyebiliyorsunuz. Yapılması gereken; çantanın açılır tarafı size gelecek şekilde yatık durmasını sağlayın, sanki bir masanın üzerine koymuşta onu açacakmış gibi düşünün. Şöyle de yapabilirsiniz; çantanın üzerinde kırmızı bir buton var, o butonu rahatça görebileceğiniz bir konuma getirip iki kere X 'e basın,bize çantayı açıp açmayacağımız hakkında Yes / No seçeneği tanınacak.

Yes yaptıktan sonra özel alaşımlı "TG - 01"i alacaksınız. Cam kapağını açtığınız 3D Scanner'ın (tarayıcı) yanına gidin ve bilgisayardan aldığınız "Hawk Emblem"ı verin, sağ tarafınızdaki teksir makinasina beyaz çantadan aldığınız "TG - 01"i yerleştirin ve işlediği "Sp. Alloy Emblem"i alın. Bu işlemleri yaptıktan sonra cam kırılma sesleri duyacaksınız, dikkatli olun zombiler geliyor :) Steve ile ilk karşılaştığınız bahçeye gelin, duvara girmiş cipin sol tarafındaki büyük kapının önüne gelin ve "Sp. Alloy Emblem"ı kapı sürgüsünün üzerindeki boşluğa yerleştirin. İçeri girdiğinizde kırık bir köprünün ortasında yeşil renkte bir cip göreceksiniz, köprünün yan geçidini kullanarak cipin diger tarafina geçin, köprü üzerindeki konteynırı diğer alevler arsındaki konteynırların yanına iterek kendinize geçit yolu sağlayın ve merdivenlerden yukarı çıkın.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×