1/7

Resident Evil Nereye Koşuyor?

Levent Arıkan
Levent Arıkan 3.06.2010 - 12:31
Seride yaşanan büyük değişim!
Hayatımızın her anı gelen yeniliklerle, değişimlerle geçiyor. Bir gün önce sevdiğimiz şeyi, bir gün sonra sevmeyebiliyoruz. İnsanoğlu sürekli yeni tatlar ararken, sürekli bir değişimin içinde dönüp dursa da; her zaman vazgeçemediği, kafasında asla eskimeyen ve ilk aldığı tadın üzerinden yıllar geçmesine rağmen, yine aynı şekilde aldığı şeyler de yok değil.

İlk anda konuya girişimiz aslında içerikten biraz uzak gibi gelebilir, ama yazıyı okudukça bu cümlelerin aslında konuyu özetlediğini anlayacaksınız. Öyleyse yavaşça esas meselemize giriş yapalım.

Resident Evil Nereye Koşuyor?

Resident Evil nedir?

Bu soruya cevap vermek hem çok zor hem de çok kolay. Kolay; çünkü RE 1996 yılından bu yana çıkan ilk oyunundan itibaren, sanal dünyada efsane olmuş bir seri. Zor; çünkü bu muhteşem serinin ne demek olduğunu kelimelerle kısaca anlatmak kolay değil. Derin ve kusursuz senaryosu, her biri büyük fan kitlesine sahip karakterleri, müzikleri, mekanları, düşman karakterleri , zorlu bulmacaları, oynanışı gibi unsurların yanı sıra; özellikle ilk yapımlarda verdiği muhteşem korku, gerilim, çaresizlik, yalnızlık duyguları seriyi bu denli önemli bir konuma getirdi. Şu anda dünya üzerinde 40 milyondan fazla satmış bir isim RE.

Değişim her zaman vardır, ama...

Yazının ilk satırlarında bahsettiğimiz gibi değişim her zaman vardır. Hayatın içinde, herhangi bir şeyin kendini yenilemesi iyidir; ama bu değişim sahip olunan değerleri yerle bir ediyor ve her geçen gün özünden hiçbir şey bırakmıyorsa? İşte Resident Evil’ın çok uzun zaman önce girdiği tehlikeli yol da tam burası. Şimdi biraz daha detaylara girelim.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×