Resident Evil ve CoronaVirüs arasında nasıl bir ilişki var?

Kağan Depboylu
Kağan Depboylu 1.02.2020 - 23:38
Resident Evil ve Coronavirüs arasındaki benzelikler şaşırttı. Wuhan’daki labaratuvar ile Umbrella Corp’un logolarındaki benzerlik spekülasyona neden oldu

Resident Evil ve CoronaVirüs ilişkisi, gündeme damgasını vurdu. Corona Virüsü Çin'de hızla yayılıyor ve ortaya çıkan tablo giderek daha korkunç bir hâl alıyor. Geçtiğimiz gün vaka sayısında meydana gelen 2800'ün üzerindeki artış, durumun vehametini ortaya koyuyor. Hâl böyleyken oyuncular da Resident Evil ve CoronaVirüsü arasındaki tuhaf bağlantıların peşine düşmüş durumda.

CoronaVirüsü ile Resident Evil arasında ne gibi bağlantılar var?

Play4UK'in Resident Evil ve Coronavirus haberine göre hastalığın ortaya çıktığı ilk nokta Çin'in Wuhan şehri. Wuhan'da bulunan ve hastalığı araştırmakla görevli laboratuvarın logosu ise Resident Evil'da hastalığın yayılmasından sorumlu olan Umbrella Şirketi'nin logosuna epeyce benziyor. Daha ilk bakışta fark edilen bu benzerliği bozan tek unsur ise logolardaki renk farklılığı.

Resident Evil ve CoronaVirüs arasında nasıl bir ilişki var?

Resident Evil'da yer alan Umbrella Şirketi'nin 'ilaç şirketi' maskesi ardında, biyolojik silahlar üzerine araştırma yapan ve bunları üreten bir şirket olması, oyuncular tarafından CoronaVirüsü'ne dair pek çok spekülasyon yapılmasına yol açtı. Umbrealla Şirketi'nin aynı zamanda oyunun ana odağını oluşturan ölümcül virüsün yayılmasına yol açması, Corona Virüsü'nün yayılmasını da Wuhan'daki araştırma laboratuvarına bağlayan pek çok komplo teorisi düşkünü oyun severi galeyana getirmiş durumda.

Komplo teorileri bununla da bitmiyor... Dikkatli oyun severler Corona Virüsü ile Resident Evil'ın hikayesine ev sahipliği yapan Racoon City arasındaki benzerliği de gözden kaçırmadı. Oldukça tuhaf olduğunu kabul etmek gerekir ki 'Corona', 'Racoon' kelimesinin bir anagramı. Yani 'Corona' kelimesi kendi içerisindeki harflerin yerinin biraz değiştirilmesi sonucunda 'Racoon' kelimesine dönüşüyor.

Resident Evil ve CoronaVirüs arasında nasıl bir ilişki var?

Resident Evil ve Coronavirüs arasındaki bunca benzerliği elbette gözardı etmek mümkün değil. Ancak bir çok kişinin ölümüne yol açan Corona Virüsü'nün insanlığı yok etmek için bir araştırma laboratuvarı tarafından yayıldığı iddiası, tabi ki temeli gerçeğe dayanmayan bir spekülasyondan ibaret.

Corona Virüsü nedir?

Dünya'da pek çok farklı Corona Virüsü çeşidi bulunmakta. Corona Virüsleri insanlarda ve hayvanlarda görülebilen ve taşıyıcılarını enfekte eden RNA virüsleridir. İlk kez 2002 yılında görülen virüs, etkisini gribe benzer bir şekilde fakat daha ağır seyreden bir şekilde göstermiştir. Bu da adını daha önceden de çokça duyduğumuz SARS-CoV virüsüdür. 2019'un sonlarında Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan virüs ise 2019-nCoV olarak adlandırılmıştır. Bu virüsün de SARS-CoV ve MERS-CoV gibi zoonotik (yani hayvanlardan insalara bulaşan) enfeksiyon olduğu düşünülmektedir.

Yorumlar 25
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 06:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2020 05:30
Arkadaşlar Resident Evil 6 oyununda herkes c-virus diye bir şeyden bahsediyor. Sırf onun için araştırdım ve burayı buldum. İlginç gerçekten.
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 23:17
aynen bende şu an re6 leon storysini bitirdim ve kendimi burada buldum ne hikmetse.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.02.2020 00:50
ölen ölüyor zombi olarak dirilmiyor :D
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2020 23:51
Oyunlarının hikayesinde böyle bir konu hiç yok.Diyen arkadaş sen hiç Resident Evil 5 oynadın mı?.Onda T-Virüs insanlara bulaşıyor.Ölüp zombi oluyorlar.Uroboros şeklini alıyorlar.Sokaklarda insanlar yok her yer boş şu anki durum tabikide oyunda zombi olucak ama birebir şimdiki olanları anltyor Dünya
MK Okuru
MK Okuru 17.03.2020 23:48
Boss olarakda Nemessis gelir gerçek dünyaya herhalde ;)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2020 02:11
Resident evil da dünyanın kaynakları herkese yetmediği için virüs ortaya salındıktan sonra zenginler özel olarak korumaya alınıyordu bence yapılmayacak bişey değil hani zenginler fakirlerin gereksiz yere dünyanın sınırlı kaynaklarını kullandırmak istemezse alın size zombisiz re.
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2020 21:34
15:45 filimler tamamen farklı değildi hatta oyuna bağlıydı nasılki oyun boka sardı 5-6. serilerde filmlerde ona bağlı kaldığı için çöktü mesela o matrix çakması güneş gözlüklü paltolu adam filmin kalitesini çizgi filme indirdi ama ilk filmler ilk oyunlara göre tasatlanmıştı keşke tamamen farklı kals
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2020 15:45
O filmindeydi. Oyunlarının hikayesinde böyle bir konu hiç yok. Filmi yapan boş yönetmen oyundaki kkonudan tamamen uzak bi senaryoyla götürdü filmi. Oyunlardaki tüm ana karakterler filmde yan karakter oldu. Adam oyunlarda olmayan bir karakteri ana karakter yaptı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2020 18:21
saçmalamayın
Kalan Karakter : 300 Gönder
Taurrnil Stormael
Taurrnil Stormael 2.02.2020 12:03
Raccoon city çift c ile yazılır tamamıyla tesadüf. Şu komplo teorisyenleri yüzünden ne hale geldik
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2020 10:47
16:28 arkadaşın dediği doğru raccoon city diye yazılıyor. oyun isimlerine bakabilirsin
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2020 10:36
16.28 ulan ne tranlate i? Oyunun kapağına bak bakim ne yazıyor. Residen Evil: Operation Raccoon City. Oyun içinde de şehir tabelasında böyle yazıyor. Oyundan bi habersin Translate e bakın diyosun hey Allahım. :))
MK Okuru
MK Okuru 3.02.2020 09:48
2 c ile yazılıyor 16.28 bi google la
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2020 16:28
İki c ile yazilsaydi tek bir o harfi olurdu iki tane o harfi var translateden bak
Kalan Karakter : 300 Gönder
Resident Evil ve CoronaVirüs arasında nasıl bir ilişki var?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×