Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 27.05.2021 - 14:57
Resident Evil Village satış rakamları ile, seriyi seven ve takip edenlerin gösterdiği yoğun ilgiyi ortaya koydu.

Capcom Co., Ltd. bugün yaptığı açıklama ile Resident Evil serisinin en son oyunu Resident Evil Village'ın dünya çapında 4 milyondan fazla adette satış noktalarına (dijital satış noktaları dahil olmak üzere) gönderildiğini duyurdu.

Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

18 Nisan 2021'de piyasaya sunulan yapım, eleştirmenlerden birçok olumlu ve olumsuz bildirimi de almıştı. Ancak buna rağmen, satış rakamları, seriye gösterilen ilginin ne kadar yoğun olduğunu da gösteriyor. Resident Evil Village, RE7: Biohazard'ıun devamı niteliğinde olup, önceki oyuna göre daha yüksek düzeyde bir aksiyon içeriyor. Yapımda, oyuncular, gizemli, karlı bir köyde geçen yeni bir tür hayatta kalma korku oyununa girerken baş kahraman Ethan Winters rolünü üstleniyor. Çarpıcı, fotogerçekçi görselleri ve 3D sesi dahil olmak üzere teknik değerleriyle övgü alan oyun, ayrıca aksiyon ve korku unsurlarını ustalıkla dengeleyen geleneksel korku ve oynanışa dayanan çekici karakterlere sahip olduğu için hayranlardan destek aldı. Elbette bu da oyunun dünya çapında 4 milyondan fazla adette sevkiyatı ile sonuçlandı.

Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

Konu hakkında en son 11 Mart tarihinde bir bülten yayınlayan Capcom, o tarihte oyunun 3 milyon adet sattığını duyurmuştu. Nerede ise 2,5 aylık süreç içinde bir milyon adet daha satan Resident Evil Village, oyuncuların yapıma olan ilgisinin hiç azalmadığını gösteriyor.

Oyun hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için Resident Evil Village incelemesi için hazırladığımız içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 07:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2021 12:59
RE serisininin konusundaki teşkilatlanmaları ve birimleri bilmeyenler bu oyunun farklı oldugunu söylüyor.RE 7 deki mold lar RE 5'te de var ama bilmeyenler hani zombi yok oyunda diyor.Ve RE evreninde tek bir virüs yok birkaç farklı virüs var Teşekkürler. :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2021 02:28
Şu oyuna hâlâ Resident Evil mi diyorsunuz
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2021 12:58
değişmeyen tek şey değişimdir
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2021 01:12
Güneş balçıkla sıvanmaz dostum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2021 23:31
Sadece anlamadıpğım bir şey var Press release May 11 diyor 11 mayıs oyun zaten hemen önceisnde çıkmıştı o arada zaten 3 milyon sattıgı duyuruldu. linkinizde o şekilde. Nasıl 2.5 ayda 1 milyon daha satıyor yani hangi iki buçuk ay ? Ön sipariş gibi mi düşündünüz ya da ben mi yanlış anladım

-------------------------------------

Ön sipariş satışları
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2021 03:03
Capcomun terkedip performans sorunları için patch çıkarmadığı bu oyun büyük göğüsleri olan seksi bir karakter içerdiğinden dolayı topa tutulmakta kurtuldu. Ergenlerin yücelttiği kötü bir PC portu. 1660ti ile oynayamıyorsam boşuna para verdiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Resident Evil Village Dünya Çapında 4 Milyondan Fazla Sattı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×