Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu iç açıyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 6.10.2021 - 22:29
Bir oyuncunun Youtube da paylaştığı Resident Evil Village Playstation 1 videosu iç açıyor gözlere bayram ettiriyor, pikselli Dimitrescu ise hala çok uzun.

Bir Youtube sayfası yayınladığı Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu, Village'ın geçtiği bölgelerden Dimitrescu Kalesi'nin 2 pikselli Castlevania'ya çeviriyor.

Village'in ikonik karakteri Lady Dimitrescu ise  2 boyutlu ortamda bile hala devasa. Village'in açılış saatleri tahminen çoğu oyuncu için oyunun en başarılı kısmı, labirenti andıran dev bir şatoda, Mr X'in rüyalarını süsleyen Dimitrescu'dan kaçarken vampirleri de savuşturmaya çalışıyorduk. İşte bu konsept başka bir oyuncuya Castlevania'yı anımsatmış ve ortaya Residentvania çıkmış.

Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu ile karşınızda Residentvania

Residentvania modunun itch.io sayfasında modun yapımcıları geliştirme sürecinin 2 ay sürdüğünü ve oyunun pixelleştirilmiş halinden memnun kaldıklarını belirtiyorlar. Resident Evil: Village'in 2 boyutlu versiyonunda da, Ethan Winters olarak harap haldeki köyden geçiyor, oyunun meşhur tüccarı ile tanışıyor Dimitrescu Kalesi'ne ulaşarak kurt adamlar, zombiler ve vampirler arasından yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz.

Resident Evil Village Playstation 1

Mod içerisinde oyunun orjinal ses dosyaları yerine bedava ses kütüphanelerinden çekilen ses efektleri kullanılmış. Oynanış ise gayet basit, platformlar arası geçiyor ve düz patikada karşılaştığınız düşmanları öldürüyorsunuz. Oyunun ikinci kısmı ise şatonun zindanlarında, zombiye dönüşmüş uşakların arasında geçiyor. Son kısımda ise Dimitrescu'unun kızlarından biri ile savaşıyorsunuz ve oyun bitiyor.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2021 12:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.10.2021 10:22
PS1'den ziyade Sega Mega Drive veya Super Nintendo neslinin oyunu olmuş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.10.2021 08:28
görende yeni nesil gerçek hayatı oynatıyo sanıcak ulan değişen tek şey çözünürlük başka bişey yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.10.2021 15:59
lady dimitrescu benim aşkımmm
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.10.2021 08:06
farketmez 1 de sanaaaalll 5 de.....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.10.2021 23:09
iç açmıyor, iç karartıyor 2 boyutlu oyunlar jetonlu aterilerde kaldı ps1 de 3 boyutlu oyunlar oynadık hep, mesela pepsi adam,spiderman 1-2, tekken 3, resident evil serisi aslında çoğu oyun 3 boyutluydu
Kalan Karakter : 300 Gönder
Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu iç açıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×