Resmi açıklama geldi! Yerli kriptolu para birimimiz geliyor!

Resmi açıklama geldi! Yerli kriptolu para birimimiz geliyor!

Onur Güner
Onur Güner 15.12.2017 - 14:38
BISTcoin yolda

Dünyanın artık Çin dahil ileri seviyede gelişen ülkelerinin desteklediği kriptolu sanal para birimleri, global para birimleri olma yolunda hızla ilerliyorlar. Özellikel bu para birimlerinin başını çeken Bitcoin'in bu kadar yükselmesi, haliyle dünya hükümetlerinin de dikkatini çekmiş durumda. Bizim hükümetimizden de bu yaşananlarla ilgil açıklamalar ardı ardına geliyordu ki Kültür ve Turizm Bakanı, bazı sevindirici açıklamalar yapmıştı. Söylenene göre her ne kadar kriptolu para birimine dikkatle yaklaşıyor olsa da hükümetimiz de Borsa İstanbul ve Merkez Bankası ile beraber yerli kripto para birimi için çalışmalara başlamıştı. O çalışmaların ilk meyvesi ise belli oldu. Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu (TVF) Başkan Vekili Sayın Himmet Karadağ müjdeli haberi verdi. Borsa İstanbul'un üzerinde çalıştığı ilk yerli kriptolu sanal para birimimiz BISTcoin de gün yüzüne çıkmış oldu.

Resmi açıklama geldi! Yerli kriptolu para birimimiz geliyor!

Himmet Karadağ yaptığı açıklamasında ise, Blockchain altyapısı kullanan bir kriptolu sanal para birimi üzerinde çalıştıklarını, ancak hala daha kriptolu sanal para birimlerine yaklaşımlarının çekingen olduğundan dolayı Borsa İstanbul'da değer görmeyeceğini belirtti. İsminni BISTcoin olacağını açıklayan Himmet Karadağ, ileride piyasaya çıkacak diğer kriptolu sanal para birimlerimizin olacağı müjdesini de verdi. Zira yönetim kurulu başkanı Himmet Karadağ yaptığı açıklamasında BISTcoin'den bahsederken, kriptolu sanal para birimlerimiz, şu an için borsada işlem görmeyecek dedi. Çoğul kullandığı için sanıyoruz ki tek çıkaracağımız kriptolu sanal para birimimiz BISTcoin olmayacak.

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 22:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.12.2017 15:47
Himmet ağabey,100 Bistcoin versene !
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 14:54
Balon dediğiniz haram dediğiniz şeyin parası tatlı geldi değil mi....
MK Okuru
MK Okuru 16.12.2017 21:47
Cahil cuhela caiz değil demek haram demek değildir,evde köpek beslemek caiz değildir ama haram olmaz en basitinden Allah'ın cahil herifleri
etemelkuran
etemelkuran 15.12.2017 21:34
1. yorum devleti kötüleme demiş, eleştiri demokratik haktır ama bu velet antitürkist ortadoğu göçmeni zihniyetinde her şey kötüleme oluyor.
2. yorumda haram değil caiz değil demiş, nasıl bir kafa bu, caiz olmayan şey zaten haram olur.
Bu kültür,bilgi,analiz kabiliyeti velet seviyesinin bile altında kalıyor. Tebrikler Türkiye
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 21:01
caiz: yapılmasında, işlenmesinde dince, törece, yasaca bir sakınca bulunmayan.
caiz değil: yapılmasında, işlenmesinde dince, törece, yasaca bir sakınca bulunan.

Demek ki neymiş, az haram.
Gerçi haramın yanlışın azı çoğu olmaz ama siz kirli olmayan zihninizde içinizi rahatlatın.
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 17:40
Devleti böyle kötülemeye devam edin sonunda neden geri kaldık demeye başlayınca çok geç olacak.
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 16:07
haram denmedi caiz değil dendi boş konuşmak sadece zihninizi kirletir kendi oluşturduğunuz parmaklıklardan dışarı bakamazsınız
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 15.12.2017 21:43
Bitcoin hacminin çoğu zaten Çin'de, herkes kendi coinini çıkarıyor bu iş çorbaya döndü bi faydası olmaz. Anca coinler arası exchange yapılır, bitcoin satıp bistcoin alınır bu kişilerden faydalanılmak istenmiş(bu imajla bu vizyonla kim gelip bistcoin alır orasını reiz açıklasın size). Ama Türkiye bankaları daha bitcoin alışveriş sistemlerini sakatlamakla meşgul, daha önce bir çok girişimi yok ettiler zaten. Gidip saçma sapan sitelere komisyon ödedik. Olan oldu. Bi fırsat daha çok geriden takip edilmiş oldu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 15:07
TDK bunu beğendi #BISTcoin

İki güne saçma sapan bir türkçeleştirme hamlesi gelir..
zeknoss
zeknoss 15.12.2017 21:31
KırıntıParası lol :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2017 14:52
tamam işte belkide doların ipini çekecek yeni dünya düzeni parası budur,bütün dünya amerikadan ve dolardan şikayetçi ama kripto parayada herkes karşı kullanın kardeşim işte anti amerikan para birimi
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×