Return to Castle Wolfenstein hayran yapımı remastered sürümü yolda

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 21.09.2020 - 14:27
Return to Castle Wolfenstein için hayran yapımı bir remastered modu duyuruldu. Oyundaki birçok içerik bu mod ile yenilenerek iyileştiriliyor.

Klasik FPS oyunlarından Return to Castle Wolfenstein için hayran yapımı bir remastered modu geliyor. Bir mod geliştiricisi tarafından geliştirilen remastered RealRTCW 3.0 - Complete Edition ile kült FPS Return to Castle Wolfenstein yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Return to Castle Wolfenstein hayran yapımı remastered ile oyuna yeni bir soluk geliyor

Return to Castle Wolfenstein eski fakat asla eskimeyen FPS oyunları kategorisinde yer almış nefis bir birinci şahıs nişancı oyunu. Bilmeyenler için oyun ilk kez 19 Kasım 2001 tarihinde piyasaya sürüldü. İlk çıktığında PC için yayınlanan, daha sonra PlayStation 2, Xbox, Linux ve Macintosh için gelen oyun oynayan herkesin nezdinde güzel bir yer edinmeyi başarmıştı. Geliştirilen mod ile birçok alanda iyileştirme yapılan RealRTCW 3.0 - Complete Edition fragmanını hemen alt tarafa bırakıyorum.

Geliştiricinin kendi tabiriyle ioRTCW motoru üzerinde geliştirilen mod, geniş ekran desteği, yüksek kaliteli sesler ve 64-bit desteğiyle geliyor. Return to Castle Wolfenstein bu modla birlikte 11 adet çok bilinen silaha da sahip olacak. Mod ile beraber oyuna eklenen silahlar ise MP34, PPSH, Mosin Nagant, M1 Garand, BAR, MP44, MG42, G43, M97, Revolver ve MG34 şeklinde.

Aynı zamanda oyunun ilk sürümünde bulunan silahların, dünya modellerinin de yüksek detaylı sürümleri mod içeriğine dahil. Karakter dokuları ve modeli de yine iyileştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte oyundaki bütün dokuların çözünürlükleri de artırılmış. Yağmur ve kar gibi atmosferi destekleyen görsel efektler de klasik FPS oyununa ekleniyor. Silah karakteristiklerinin yeniden dengelendiği de içerik listesi arasında yer alıyor. Hayran yapımı olmasına karşın detaylı iyileştirmeler yapıldığını görüyoruz. Özellikle yapay zeka alanında yapılan iyileştirmeler eski bir oyuna yapılabilecek en doğru şeylerden biri olmuştur sanırım. Sesler, kullanıcı arayüzü ve yeni zorluk sistemleri de mod ile birlikte oyuna eklenecek.

Return to Castle Wolfenstein hayran yapımı remastered sürümü yolda

Kült birinci şahıs nişancı oyununu özlediyseniz ve yenilenmiş sürümünü deneyimlemek istiyorsanız ModDB üzerinden indirilebilir bir şekilde sizi bekliyor. Böyle eski oyunlara hayranların efor harcayıp yeni bir soluk getirmesi ise günümüzde çok kıymetli bir davranış. Nicelerini görmek dileğiyle.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 08:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2020 17:27
microsoft babadan izin almis mi bakalim?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2020 11:00
Oğlum bu nasıl remake :D. 1920x1080 olunca herşey remake mi oluyor :D.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2020 05:00
Bir hayranı olarak çok sevindim :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2020 00:25
2 kere bitirdim yenisini oynamak için sabırsızlanıyorum. Bu oyun tam bir efsane
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 23:52
Şu ana kadar gelmiş en iyi Wolfenstein bu idi, şu oyunu bi remake yapsalar çok makbule geçer. Ön sipariş bile veririm
Kalan Karakter : 300 Gönder
Return to Castle Wolfenstein hayran yapımı remastered sürümü yolda

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×