Riot Games'in yeni ülke müdürü Erdinç İyikul oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 9.04.2020 - 11:19
Oyun sektörünün bilinen isimlerinden biri olan ve uzun bir süredir Riot Games bünyesinde çalışan Erdinç İyikul, firmanın yeni ülke müdürü oldu

Riot Games'in Türkiye ülke müdürü Erdinç İyikul oldu. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde firma bünyesinde yer alan Türk çalışanların global tarafta önemli pozisyonlara geldiğini görmüştük. Onur Tamer'in merkez ofisine geçişinden sonra 8 yıldır Riot Games Türkiye ofisinde yer alan Erdinç iyikul'un ülke müdürü olarak göreve başladığı açıklandı. Aşağıdan konuyla ilgili yapılan açıklama ve detaylara göz atabilirsiniz. Biz de Erdinç iyikul'a Merlin'in Kazanı olarak başarılar diliyoruz.

Riot Games'in yeni ülke müdürü Erdinç İyikul oldu

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alan Riot Games’in Türkiye Ofisi’nin Ülke Müdürlüğü görevine Erdinç İyikul getirildi. 2012 yılından bu yana Riot Games’in Türkiye ofisinde farklı pozisyonlarda görev alan İyikul, çocukluğundan beri sıkı bir oyuncu olarak uzun senelerdir dijital oyun sektörünün içinde yer alıyor.

Küçük yaşlardan beri oyun dünyasının içinde olan Erdinç İyikul,?profesyonel anlamda yaklaşık 14 senedir oyun sektörünün içinde yer alıyor. Kariyerine?Nintendo’nun?Türkiye ofisinde görev alarak başlayan İyikul,?burada yaklaşık 1 sene boyunca Ürün Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra Türkiye’nin ilk video odaklı oyun sitesini kurarak, oyun dünyasından son videolar ve incelemelerin yer aldığı farklı bir yapıyı Türk oyun severlerle buluşturdu. 5 sene sitenin genel yayın yönetmenliğini yapan Erdinç İyikul, 2012 yılında Riot Games bünyesine katıldı. Riot Games Türkiye’nin iletişim, strateji ve pazarlama departmanlarından sorumlu kişi olarak ülkemizde oyun ve espor sektörlerinin gelişmesi noktasında önemli işlere imza attı.2019 yılında şirketteki görevine “Riot Games Türkiye Direktörü” olarak devam eden Erdinç İyikul, ülke müdürlüğü görevini Riot Games’in Amerika ofisine Global Pazarlama ve Yayin Operasyonu başına atanan Onur Tamer’den devraldı.

Nisan ayı itibariyle yeni görevine başlayan Erdinç İyikul heyecanını şu sözlerle paylaştı: "TFT mobilin çıktığı, LoR lansmanının yaklaştığı, VALORANT için kapalı beta sürecinin başladığı ve daha birçok heyecan dolu projenin yer aldığı bir dönemde bu görevi almak gurur verici. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizdeki oyunculara en iyi oyun deneyimlerini yaşatabilmek için Riot Games Türkiye ekibi olarak büyük bir heves ve tutkuyla çalışmaya devam edeceğiz."

Riot Games'in yeni ülke müdürü Erdinç İyikul oldu

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 10:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.04.2020 13:52
BSC nin efsane isimlerinden Erdinç başarılar dilerim ve eski efsane kadroyu anarım Ersin,Gökhan,Talha ne günlerdi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Riot Games'in yeni ülke müdürü Erdinç İyikul oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×