Robocop

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Ekranlarımıza sinema aleminden bir kahraman daha geldi.
Platformlar PC, PC
Robocop
Merlin Puanı 45
Artılar -
Eksiler -

Robocop'ı ilk ne zaman izledim hatırlamıyorum ama baya bir küçük olduğum garanti. Tabi ki o kafa ile eğlenceli gelmişti. Biraz büyüyüp serinin devamını izlemeye başlayınca iyice sarmıştı. Çekilen filmlerin ardından Robocop efsanesi öyle hemen bitmedi. Çizgi filmi ve dizisi de ekranlarda boy gösterdi. Ama son bir kaç yıldır kahramanımızdan hiç ses seda çıkmıyordu. Bu yapımcıların takıntısı mı var bilmiyorum ama sinema alemine çok düşkünler. Yapılan oyunlar ne kadar kötü olursa olsun hala yapılmaya devam ediliyor. Robocop'da bu kötü oyunlar biri maalesef. O kadar çok sevdiğim bir karaktere böyle bir oyun nasıl yapılmış, yapılmasına nasıl izin verilmiş hayret ediyorum.

Tutuklama modu, kafayı sıyırıp etrafı dağıtma modu

Robocop gibi bir karaktere oyun yaparsanız bu oyunda hazırlanması en kolay bölüm konu olur. İşte kahraman aşmış bir şeydir, şehirde yağmalama olur yallah oraya, başkan kaçırılır yallah oraya, merkezde donut biter yallah pastaneye vs. Konu hakkında daha fazla cümle kurmaya gerek yok. Siz tahtınızda otururken polis memuru geliyor görevinizi açıklıyor gidip herkesi öldürüyor, bir kısmını kurtarıyor, bir kısmını tutukluyor sonra da geri dönüyorsunuz.

Hani grafik, hani ses?

Sıra ile bir iyi bir kötü özellik vererek ilerleyeyim bu seferlik değişiklik olsun. Grafikler fazla abartılı olmadığından yüklemeler yaklaşık 3-4 saniye sürüyor. Buna karşılık farenin hızlı yada yavaş ilerlemesini sağlayan "sensivity" olayı olmadığından kafanıza göre ayar yapamıyorsunuz ve bu durum doğal olarak direk nişan almanızı zorlaştırıyor. Çevre öğeleri idare edecek şekilde hazırlanmış, özellikle camların kırılması güzel olmuş bunun yanında patlama efekti berbat. Hem görüntü açısından bir şeye benzemezken hem de alet kasılıyor. Karakterlerin modellemeleri gerçekten özensiz ve kötü, istediğiniz zaman save yapamıyorsunuz, paso ilerleyip adam öldürüyorsunuz başka hiç bir aksiyon yok. Evet farkındayım hem kötü yönlerinden bahsettim şu son cümlemde ama söyleyecek başka iyi yön kalmadı. Ha aklıma geldi çok eski sistemlerde bile çalışıyor ve günümüzde en az 1GB yer kaplayan oyunların aksine 400MB gibi ufak bir meblağda yükleme yapıyor. Eğer kafayı yiyip hırs ile başına oturursanız bitirmeniz 1-2 saatinizi alıyor. Grafiklerin yanında ses olarak da hiç bir özelliği bulunmuyor. Zaten oyun bir kaç silah sesinden oluşuyor desem hiçte abartmış olmam. 

Son Sözler:

Robocop gibi bir karakter için böyle bir oyun yapılması gerçekten çok kötü. Hele hele yakın zamanda çıkan X-Men 2 bile bundan daha iyi idi. Şimdiye kadar gördüğüm en kötü sinema/oyun çevirisi. Çevrede bu kadar iyi oyunlar varken kendisinden söz ettirebilecek hiç bir özelliği yok.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2022 16:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
Robocop

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×