1/3

Roccat oyuncu ekipmanları

Mahmut Saral
Mahmut Saral 22.06.2010 - 14:16
İyi bir oyun deneyimi için seçimleriniz önemlidir


Roccat Kone - Oyuncu faresi

Özellikle online arenalarda birbirinden farklı oynayış tarzına sahip oyuncularla mücadele ediyorsanız, Internet bağlantınız ve klavyenizin yanında kullandığınız mouse'un da önemi büyük oluyor. Çünkü en ufak bir hamle bile, sizin kazanmanız veya kaybetmeniz için sonuç belirleyici olabiliyor. Roccat Kone, sade, ama şık olarak nitelendirebileceğimiz bir tasarıma sahip. Üzerinde ışık göstergeleri ve kısa yol tuşları var.

Cihazı satın aldığınızda, kutusundan çıkan yazılım CD'sini de kurmakta fayda görüyorum. Zira çeşitli profil dosyaları ve ara ara yapılan güncellemeler için size yardımcı olacaktır. Faremizin üzerindeki görselliğe olumlu yönde katkı yapan ışıklar, 5 farklı bölgeye ayrılmış. Bunları da cihazın programını kullanarak kendi isteğimize göre değiştirebiliyoruz.

Roccat oyuncu ekipmanları


Kısa yol tuşları ise, oyun esnasında oldukça işimize yarayan, hayat kurtarıcı fonksiyonları hazırlamamıza imkân sağlıyor. Toplamda 10 adet kısa yol tuşu var. Bir FPS oynuyorsanız kullanmak istediğiniz silahları bu tuşlara atayabilir, RPG oynuyorsanız da favori büyülerinizi bir tık ötenize taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu tuşlar, masaüstünde yaptığınız işlemlerde de işinize yarıyor.

Örneğin farenin tam ortasında yer alan kısa yol tuşu, başlat menüsünü açıyor. Bu tuşları, programların bazı fonksiyonlarını kolaylaştırmak için de kullanabilirsiniz. Hemen sırt kısmında yer alan iki tuş (artı ve eksi) ise, farenin hız seviyesini düşürüp yükseltebiliyor. En önemlisi de tabii ki farenin en ufak hareketlerinizi bile yakalayabiliyor olması. Bunu da 3200 dpi çözünürlüğe sahip lazeriyle sağlıyor. Bu gerçekten yüksek bir seviye.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×