1/3

Rock Tour Tycoon

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Star olunmaz, doğulur! Doğulmasa bile menejer olunur
Platformlar PC
Rock Tour Tycoon
  • Yapımcı - Yayıncı GameMill Publishing - GameMill Publishing
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji,Strateji
Merlin Puanı 78
14 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%73
Artılar Değişik ve nadir görülen bir konuyu işlemesi, müziklerin güzelliği, entegre Mp3 oynatıcısı.
Eksiler Neden Flash? Tek düzelik. Sabaha kadar aynı şeyi yapmaktan zevk almayanlar için kısa ömürlü. Daha büyük ve güçlü bir oyun firması tarafından yapılmayıp konunun az da olsa mundar edilmesi.
"Yazı için Korhan Kutlu'ya teşekkür ederiz."

Rock Tour Tycoon “World Tour 2008” bir Game Millo Entertainment ve Gabriel Entertainment ortak yapımı. Game Milo, çocuk ve gündelik oyun projeleriyle tanınmış bir yapım şirketi. Paparazzi ve Hidden Expedition: Titanic oynayanlar bu firmayı hatırlayacaktır.

Rockstar menejerliği oyunları arasında Amiga döneminde kalan “Rockstar Ate My Hamster”, yazı bazlı strateji oyunu olan Rockstar (Bu oyunda menajer değil direk Rockstar oluyorduk) ve Rock Manager’ı görüyoruz. Bu yapım ise listeye en son eklenen halka.

Seçenek mi? O ne?

Bir Flash Player projesiyle karşı karşıyayız. Oyun açıldıktan sonra menüyü görüyoruz, bolca seçenek buradan başlıyor. Yeni oyun başlatmak, Load, Credits, seçenekler menüsü ve Quit. Seçenekler menüsü ise ana menüden daha da detaylı; buradan ses, müzik düzeyini ve görüntü kalitesini ayarlayabiliyoruz. Bu menüden çıkmak için ise ok yerine Oh Yeah’nin üstüne tıklamak güzel bir espri olmuş.

Rock Tour Tycoon’un ayarlarını saatlerce süren bir çalışmadan sonra bitirince, tek yapmamız gereken yeni bir oyuna başlamak oluyor. Bu arada belirtmeliyim ki bir Flash Player projesi olmasından dolayımıdır ya da oldu bittiye gelmesinden midir bilemiyorum ama New Game’e tıkladıktan sonra ana menü ekranına, oyunun içinden ise hiç bir ekrana dönemiyoruz sadece oyundan çıkabiliyoruz.

Bir takım görevleri yerine getirmeden sadece iki gruptan birini seçebiliyoruz. Oyunda görevleri farklı gruplarla başardıkça, ekranda görülen fakat seçilemeyen gruplar aktif hale geliyor. Başlamak için Blacknote ve Paradise Regained gruplarından birini seçtikten sonra (Bu arada bu ekrandaki bütün gruplar gerçek, Myspace’te sayfalarını bulmak mümkün) tekrar adlandırmak ve logosunu değiştirmek mümkün.

Oyunun ana ekranında solda sanatçı resimlerini, ortada kamyonetimizi ve haritayı, yukarıda Save, Load, Options, hız ve Help seçeneklerini ve aşağıda altı adet sekmeyi görüyoruz. En altta ise bilgimize sunulan paramızı, Rock reytingimizi, popülaritemizi ve tarihi görmek mümkün.

Haritayı açıklamakla başlayalım. Kamyonet şu anda bulunduğumuz yeri, yıldızlar konser verebileceğimiz yerleri, altın renkli yıldızlar konser verebileceğimiz özel salonları, mikrofon kayıt stüdyosunu ve CD ise yayıncı ofisini gösterir. Başlangıçta sadece normal yıldızları ve kamyonetimizi görebiliyoruz. Fakat oyun ilerledikçe diğer seçeneklerde bu haritada beliriyor. Haritamız oyunun başında sadece bir şehri kapsıyor oyun ilerledikçe daha büyük bölgelerde konserlere gidebiliyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×