Rocket League bedava olunca PS Plus istemeyecek

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.09.2020 - 12:14
75 milyondan fazla oyuncu sayısına sahip olan Rocket League, free to play olduktan sonra oynamak için Playstation Plus gerektirmeyecek.

Çıktığı dönemden beri büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Rocket League için sevindirici bir haber daha geldi ve oyunun Playstation Plus ve Nintendo Swtch Online aboneliği gerektirmeyeceği açıklandı. hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde oyunun Free to Play, yani oynaması tamamen ücretsiz bir hale geleceği açıklanmıştı. Ücretsiz olması ile birlikte online abonelik sistemlerini de kullanmadan oyuna girebileceğimiz duyurulmuş oldu.

Rocket League tamamen bedava oluyor

Epic Games geçtiğimiz Mayıs ayında Rocket League yapımcısı olan Psyonix firmasını satın almıştı. Bu satın alma sonrası oyunu Free to Play yapmaya karar veren Epic Games, aynı zamanda Rocket League'i en büyük rakibi olan Steam mağazalarından da kaldırma kararı almıştı.

Tabi oyun Steam mağazasından kaldırıldıktan sonra PC tarafında sadece Epic Games'e özel olacak. Yine de daha önce Steam üzerinden satın aldıysanız bir şey değişmeyecek, güncelleme ve yeniliklere ulaşıp oynamaya devam edebileceksiniz.

Rocket League bildiğiniz gibi 2015 yılında çıkmıştı. Oyunun şu anda yalın hali Steam üzerinde 31 Tl fiyat etiketine sahip. İndirilebilir içerikler ise 11.55 ve 34.77 TL gibi fiyatlandırmalara sahip. Psyonix firması yaptığı açıklamada oyunu ücretli olarak satın alanlara bazı avantajlar sunulacağını da duyurdu. Buna göre bedava olmadan önce sunulan indirilebilir içerikler ile birlikte 200'den fazla eşyanın yer aldığı Legacy seviyesine yükseltilecekler. Ayrıca Golden Cosmos Boost ve Dieci-Oro direksiyonu gibi bazı ekstralar da oyunu satın alan kullanıcıları bekliyor olacak.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 15:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.09.2020 22:44
Çapraz platform var mı
MK Okuru
MK Okuru 4.09.2020 16:41
Evet uzun süredir var ve çok güzel bir özellik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
ruyaguclu
ruyaguclu 4.09.2020 10:05
ne zaman gelecek bedava
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.09.2020 21:09
Ne zaman bedava olacak
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rocket League bedava olunca PS Plus istemeyecek

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×