Rocket League Epic ve Steam'de nasıl Türkçe yapılır?

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 9.12.2020 - 10:28
Rocket League nasıl Türkçe yapılır? Türkçe yapmak için izlemeniz gereken adımları bu rehberimizde görsellerle birlikte anlattık.

Psyonix'in 2015 yılında yayınladığı, eskiden Super Acrobatic Rocket Powered Battle Cars gibi uzun bir isme sahip Rocket League oyununu konu alacağız. Rocket League Türkçe dil desteğine sahip oyunlardan biri ancak ufak bir sorun var. Oyunun kendi ayarları içerisinde herhangi bir dil değiştirme seçeneği bulunmadığından oyuncular bu konuda internete çok sık başvuruyor. Biz de bu konuyla ilgili sizlere bir rehber hazırladık. Aslında çok basit olan dil değiştirme ayarlarını hem Steam, hem de Epic Games platformları için anlatıyoruz.

Steam'de Rocket League oyununun dilini Türkçe yapmak için yapmanız gerekenler

Bildiğiniz gibi oynaması ücretsiz olduktan sonra Epic Games Launcher'a taşınan Rocket League oyununu daha öncesinde Steam üzerinden edindiyseniz bu kısım sizin için. Oyunda dil seçeneklerinin olduğu bir ayar arıyorsanız hiç kendinizi yormayın. Çünkü öyle bir kısım henüz yok, uzun zamandır da olmadı. Bunun yerine Steam kütüphanenizde oyunu bulun.

Oyunun üzerine sağ tıklayarak "Özellikler" penceresini açın. Devamında ise yukarıdaki sekmelerden "Dil" kısmını seçerek açılır menüden Türkçe dilini seçin. Küçük bir güncelleme dosyası -sadece birkaç kilobayt- indirecek. Açtığınızda ise Rocket League Türkçe diliyle karşınızda olacak. İşte bu kadar.

Rocket League Epic ve Steam'de nasıl Türkçe yapılır?

Epic Games Launcher için de çok basit

Bildiğiniz gibi oyun F2P, oynaması ücretsiz olduktan sonra yalnızca Epic Games Launcher üzerinden indirilebiliyor. Eğer indirdiyseniz ve varsayılan dili İngilizce olarak geldiyse sorun yok! Çok kısa bir şekilde oyunu Türkçe yapabilirsiniz. Bunun için Epic Games Launcher'da en sol alt kısımda bulunan "Ayarlar" kısmına tıklayın. En altta Rocket League'in olduğunu göreceksiniz. Aşağıya doğru genişleterek "Ek Komut Satırı Değişkenleri" onay kutusunu işaretleyin. Bu yaptığınızdan sonra hemen alt tarafta bir metin kutusu oluşacak. Oraya "-language=trk" komutunu yazın. Bu, oyununuzun dilini Türkçe olarak başlatmak için kullanacağınız ve Steam'den alışık olduğunuz çalıştırma komutudur.

Rocket League Epic ve Steam'de nasıl Türkçe yapılır?

Bunu da yaptıysanız iki platform için de ekstra bir şey yapmaya, yama indirmeye -ki olduğunu da sanmıyorum- ihtiyacınız yok demektir. Umarız bu rehber sizlere faydalı olmuştur. Farklı sorunlar yaşıyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Maçlarda da takım arkadaşınıza fazla yüklenmeyin, sevgiler!

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 13:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.03.2021 10:50
Çok teşekkürler yardımcı oldu
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rocket League Epic ve Steam'de nasıl Türkçe yapılır?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×