Rockstar: "GTA V'te kadın kahraman yok çünkü..."

Rockstar: "GTA V'te kadın kahraman yok çünkü..."

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 10.09.2013 - 11:17
Rockstar cinsiyet ayırımı mı yapıyor?
Şurada çıkmasına bir hafta kala heyecanın doruk yaptığı yeni oyun GTA 5 için Rockstar'dan yeni bir açıklama geldi.

Rockstar kurucusu ve başkan yardımcısı Dan Houser oynanabilir karkaterlerin hepsinin erkek olmasının sebebini açıkladı. Seride ilk defa birden fazla kahramanın yer aldığı oyunun bazı hayranların içlerinde hiç bayan olmamasını eleştirmesi üzerine şunları söyledi:

Rockstar: "GTA V'te kadın kahraman yok çünkü..."
"Masküler bir konsepte sahip olmak bu oyunun kilit noktasından bir tanesi. Oyunda üç farklı baş kahraman olmasının sebebi basma kalıp bir oyun yapmak değil, farklı hikayeler ortaya çıkartmaktan kaynaklanıyor. Bu adamlar her şeyi kolayca yapabiliyor gibi bir durum yok. Tam tersine hepsinin iyi ve kötü olduğu noktalar var."

"Kahramanın ailesi ile birlikte inzivaya çekilmesi ve bu tarz bir yaşamın onun için ne kadar berbat olacağı fikrini sevdik. Daha önce bu tarz bir şey yapmamıştık ki oyunlarda da bunu çok fazla göremezsiniz. Ebeveyinlik ya da sahte ebeveynlik konseptini oyuna taşımak sık rastlanan bir durum değil."
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 20:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×