Rockstar, Bully 2 tamamlanmak üzereyken yapım ekibini dağıtmış

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 31.12.2021 - 12:59
Yayınlanan rapora göre Bully 2 yapım aşaması tamamlanmak üzereyken, oyunu geliştiren ekip Rockstar tarafından dağıtılmış.

Bully ile ilgili zaman zaman haberler ile karşılaşıyor ve oyunun uzun süredir geliştirildiğine dair dedikodular duyuyorduk. Anlaşılan resmi olarak açıklanmasa da bu dedikodulardaki gerçeklik payı oldukça büyük. Çünkü yayınlanan yeni raporlara göre yapım aşaması tamamlanmak üzere olan Bully 2 ile ilgili çok da hoş olmayan bazı gelişmeler yaşanmışa benziyor. 

Rockstar, Bully 2 tamamlanmak üzereyken yapım ekibini dağıtmış

Rockstar, Bully 2 tamamlanmak üzereyken yapım ekibini dağıtmış

Daha önce benzer makalelere yer veren Game Informer, bu sefer Bully 2 ile ilgili geniş bir rapor yayınladı. Blake Hester tarafından yapılan bu araştırmada merakla beklenen devam oyunu Bully 2 ile ilgili birçok detaya ve stüdyonun neden bir türlü bu duyuruyu yapmadığına dair detaylar yer alıyor. Rapora göre Rockstar New England stüdyosu uzun bir süre geliştirdiği Bully 2 oyununu tamamlamak üzereyken büyük oranda dağıtılmış. 

Daha önce Mac Dog Software olarak bildiğimiz ve Bully'nin yeniden yapımı üzerinde de çalışan firma Rockstar Games tarafından satın alınmış ve Rockstar New England olarak adlandırılmıştı. Bully 2 için oldukça tutkulu olan ve yepyeni fikirlere sahip olan bu stüdyo aynı zamanda firmanın Max Payne 3, Red Dead Redemption 2, GTA 4 gibi birçok projeye de önemli destekleri olmuş. Firmanın Bully 2 geliştirme sürecinde bu diğer projelere kaydırılması ise birçok ismin ayrılmasına sebep olan en büyük nedenlerden biri olarak gösteriliyor.

Yani ekip Bully 2 için daha önce görmediğimiz birçok önemli fikre sahipken Rockstar taraından diğer projelere kaydırılması ekipteki geliştiricilerin pek hoşuna gitmemiş ve önemli ayrılıklar yaşanmış. Hatta Bully 2 yapay zekası için düşünülen ve karakterin yaşanan olayları hatırlaması gibi dinamiklerin, direkt olarak Red Dead Redemption 2 yapım sürecine aktarılması gibi durumların yaşandığı da belirtiliyor. Bully 2'de daha önce kullanılmayan birçok dinamiğe de yer veren ekibin bu oyunu büyük bir proje olarak gördüğü ve her binaya girilmesi gibi dinamikler üzerinde çalıştıkları da gelen raporlar arasında. 

Diğer taraftan Bully 2'nin yapım sürecini tamamlayarak firmanın kazanacağı kârdan pay almayı hedefleyen geliştiricilerin, Rockstar'ın bu projeyi çok geri plana atması sebebiyle hayal kırıklığı yaşadıkları ve firma ile olan bağlantılarını kopardıkları da belirtilmiş.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2022 01:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2021 13:37
Haydaaaa !! Keşke şunun üstüne gidilse
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2021 18:27
bully 2 soylentileri var zaten. suan gelistiriliyo olabilir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2021 15:35
Heh şöyle reel yaşam oyunları çıksın yahu…nedir sürekli zombi yaratık robot börtü böcek teması
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2021 15:10
Günümüzda adı zorba olan bu oyunu çıkarsalar nolur acaba?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2021 14:53
Rockstar'ın pastasından öyle herkes pay alamaz, hele hele o pastanın yapımında çalışanlar hiç.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rockstar, Bully 2 tamamlanmak üzereyken yapım ekibini dağıtmış

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×