Rockstar Games'in çalışma şartları internette olay oldu

Rockstar Games'in çalışma şartları internette olay oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 18.10.2018 - 13:33
Rockstar Games yetkilisinden cevap gecikmedi.

Geride bıraktığımız günlerde yabancı basın ile gerçekleştirdiği röportajda yeri geldiğinde haftada 100 saat çalıştıklarını belirten Rockstar Games patronlarından Dan Houser, verdiği bilgiler sonrasında oyun dünyasının gündemine oturdu. Video oyun geliştiricilerinin çok ağır şartlarda çalıştığını düşünen oyuncular, Rockstar Games'e bu yüzden biraz kızdı. Bazı kesimler Rockstar Games'in, işçilerini sömürdüğünü düşünürken firmadan açıklama geldi. Röportaja yorum yapan Rockstar Games, "Kimseden bu şekilde çalışmasını beklemiyoruz." açıklamasını yaptı.

Rockstar Games'ten çalışma şartları konusunda açıklama geldi

Diğer bir yandan yaptığı röportajda ekip arkadaşlarıyla tam 12 yıldır birlikte çalıştıklarını söyleyen Houser, durumlarından hiç şikayetçi değil. Ayrıca firma içinde rütbeli çalışanlardan, rütbesiz çalışanlara kadar kimsenin bu şekilde çalışmadığını açıklayan Rockstar Games, oyuncuların olumsuz eleştirilerini az da olsa geri çevirmeyi başarabildi.

Ancak GTA 4 çıkmadan önce benzer konu bir kez gündeme gelmişti. Hatta o dönemde video oyun geliştiricilerinin eşleri, eşlerini göremediklerini belirtmek için toplu açıklama yapmıştı. Red Dead Redemption 2'te 300 bin animasyon ve 500 bin diyalog ekleyen Rockstar Games, oyunu 26 Ekim tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürecek.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 09:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.10.2018 08:17
GTA 6 çıksın yeter sonra ister rockstar batsın umrumda değil
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2018 11:53
adam birseyi cok seviyor ama o seyi gelistiren ortaya cikarana saygisi sifir batsin bana ne diyebiliyor!! Umrunda degilse oynama!!! Sacma sapan insan figurleri!!! Yazik...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2018 18:12
Duyar kasanlar biliyormu türkiyede işçilerin mesai saatini. Yada avm lerde çalışanların şartlarını. Tüketirken hizmetin en iyisini bekler ama bu durun populerlesince duyarını kasar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2018 14:47
Yaw halen kutulusunun fiyatı belli değil Euro ve dolar düşmesine rağmen fiyat nasıl artıyor
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2018 16:54
Burası Türkiye, alış artık qanqa..
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×