Rockstar'dan ayrılan Leslie Benzies, açık dünya oyun geliştiriyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 28.09.2020 - 12:15
GTA ana yapımcılarından biri olan Leslie Benzies, Rockstar'daki görevinden olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra açık dünya bir oyun geliştirmeye başladı.

Leslie Benzies bir süredir geliştirme aşamasında olan yeni oyunu Everywhere için 40.8 milyon dolarlık bir yatırım daha yaptı. GTA (Grand Theft Auto) serisinin ana yapımcılarından biri olan ve serinin bugünlere gelişinde oldukça büyük bir pay sahibi olan Leslie Benzies, 2016 yılında olaylı bir şekilde firmadan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Leslie Benzies yeni bir açık dünya oyunu yapıyor

Yapılan yeni açıklamaya göre bir süredir Everywhere isimli açık dünya oyunu üzerinde çalışan Benzies, oyuna olan yatırımlarına devam ediyor. Kurmuş olduğu Build a Rocket Boy firması ile yoluna devam eden ünlü yapımcı, Çin'in önemli teknoloji firmalarından biri olan Netease ile bir yatırım sözleşmesine de imza atmış oldu. Netase firması özellikle oyunlara yaptıkları büyük yatırımlar ile daha önce de karşımıza çıkmıştı. Firma son olarak Destiny 2 için 100 milyon dolarlık bir yatırım yapmış ve Activision'ın ülkedeki önemli partnerlerinden biri olmuştu.

Rockstar'dan ayrılan Leslie Benzies, açık dünya oyun geliştiriyor

Leslie Benzies tarafından geliştirilen oyuna dönecek olursak hakkında şu anda açık dünya ve Sci-Fi dinamiklerine sahip olması dışında çok bilgi sahibi değiliz. Oyun için daha önce yapılan hiçbir oyuna benzemiyor benzetmesi yapılmış. Yine de ekibin başında Leslie Benzies'in yer alması GTA gibi başarılı bir açık dünya oyunu olabileceğine dair görüşleri ortaya çıkarıyor. Sonuçta Benzies, serinin ana stüdyosu olan Rockstar North'a uzun süre liderlik etmişti. Benzies oyunla ilgili daha önce "Everywhere oyununda klasikleşmiş bir çok oyun dinamiği yer alıyor fakat bunun yanı sıra yeni dinamikler oluşturmaya da geliyoruz." açıklamasında bulunmuştu. 

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 08:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2020 18:07
hiç bi cacık olmaz
MK Okuru
MK Okuru 1.10.2020 15:01
Bi cacık olmadığı belli yorumdan belli
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2020 18:12
Arslan parçası, istersen önce oyunu bir deneyimle, ondan sonra bir karar ver. Bu ne ön yargı babayiğit?!
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2020 14:26
Ve işte "ben %100 türküm abeey" diye bağıran bir yorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
JosefStone
JosefStone 28.09.2020 16:59
Bir kojima vakası daha mı geliyor yoksa?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rockstar'dan ayrılan Leslie Benzies, açık dünya oyun geliştiriyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×