Rocky IV'ün Director's Cut versiyonu geliyor

Özgür Deveci
Özgür Deveci 31.08.2020 - 17:56
Sylvester Stallone'nin yönettiği ve başrolünde yer aldığı Rocky IV filminin Director's Cut versiyonu geliyor. Detaylar haberimizde!

Sylvester Stallone'nin yönettiği ve başrolünde yer aldığı Rocky IV'ün yönetmen kurgusu filmin 35. yıl dönümünde izleyiciyle buluşacak. Stallone, filmin etkileyici bir çizimiyle birlikte yaptığı Instagram paylaşımında "35. yıl dönümü için, Rocky 4 yeni bir yönetmen kurgusuyla geliyor. Şimdiye kadar harika görünüyor. Oldukça duygulu. Bu fırsatı sunduğun için teşekkürler MGM." ifadelerinde bulundu. Ayrıca Paulie’nin 80'lerin çok tuhaf bir hilesi olan robotunun filmden tamamen çıkarılacağını da ekleyen Stallone, yaptığı paylaşıma yorum yapan bir kullanıcıya "Robot sonsuza kadar hurdalığa gidecek, artık robot yok." şeklinde cevap verdi.

Film, Rocky serisinin en başarılı girişini yaparak, gişede 300 milyon dolar kazandı. Bu film Carl Weathers'ın seride son kez göründüğü filmdir. Başarısı, 16 Kasım 1990'da yayınlanan beşinci filminin yapılmasına yol açtı. Kamera arkasında da Stallone’yi gördüğümüz film, bir 80’ler klasiği olan Brigitte Nielsen'de kadrosunda yer veriyor. Ayrıca bu filmin müziği olan ve Survivor tarafından yapılan Eye of the Tiger şarkısı da, dönemin unutulmazları arasına girmiştir.

Rocky IV'ün Director's Cut versiyonu geliyor

Rocky IV'ün yönetmen kurgusu filmin 35. yıl dönümünde izleyiciyle buluşacak

1985 yılında vizyona giren film, çok büyük bir başarıydı ve izleyicileri Sovyetlerin ödüllü boksörü Ivan Drago'yu oynayan Dolph Lundgren ile tanıştırdı. Film, Carl Weathers'ın serideki son fiziksel görünüşünü de içeriyordu. Stallone şu an için herhangi bir ek detay sunmadı. Ancak Instagram hesabından yaptığı paylaşım sosyal medyayı hareketlendirmek için son derece yeterli oldu. Zira paylaşımın ardından Rocky IV kısa bir süre de olsa sosyal ağlarda trend oldu.

Filmin konusunu merak edenler varsa, Rocky Balboa, dostu Apollo Creed’e Rus devi Ivan Drago ile yapacağı maç için yardım eder. Fakat insanüstü boksör Drago, maç esnasında Creed’i öldürür. Balboa, Drago ile bir maç ayarlayarak dostunun intikamını almaya karar veririr. Fakat şimdi karşısında Rus yapımı bir makina vardır ve savaş, onun sert iklimli topraklarında gerçekleşecektir. 1985 tarihli Rock 4, serinin en fazla ilgi çeken filmlerinden biri oldu. Özellikle Amerika ile Sovyetler arasında, ring düzleminde yaratılan rekabetin, promosyon çalışmaları sırasında yeni bir dünya savaşı şeklinde sunulması da bunda etkili oldu. Kamera arkasında da Stallone’yi gördüğümüz filmde bir 80’ler klasiği olan Brigitte Nielsen de rol alıyor.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 16:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.09.2020 19:05
Filmde makinaya karşı doğa kurgusu da çok güzel işlenmişti. İvan drago makinalarla , Rocky ise doğada antrenman yapıyordu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2020 13:55
Stallone rambo 5 teki hayal kırıklığı ve zarar etmesi nedeniyle, ne yapacağını şaşırdı.. sabunluk gibi adam
MK Okuru
MK Okuru 2.09.2020 10:48
Beyin ölümü gerçekleşmiş bir kullanıcı yorumu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2020 12:56
ACI YOK RAKİ ACI YOK RAKİ
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2020 01:09
"Eye of the Tiger" Rocky 4'ün değil Rocky 3'ün Oscar adaylığı olan müziğidir.
burak_55
burak_55 1.09.2020 12:04
Katılıyorum. Rocky 4' ün ana müziği Survivor'un yaptığı Burning Heart şarkısıdır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rocky IV'ün Director's Cut versiyonu geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×