1/3

Rogue Warrior

Nurullah Karapınar
Nurullah Karapınar 3.06.2010 - 12:31
Kuzey Kore topraklarında füze sistemlerinin peşine düşüyoruz
Platformlar PC
Rogue Warrior
Merlin Puanı 37
Artılar Düşmanları sessizce öldürürken gerçekleşen animasyonlar
Eksiler Stealth modu yetersiz, zayıf senaryo, görevler sıradan, kısa oyun süresi, kötü bir Rainbow Six Vegas taklidi
Rebellion’un yapımcılığını üstlendiği Rogue Warrior, E3 fuarında duyurulduğunda insanları merak ve heyecan içinde bırakmıştı. Sniper Elite, Judge Dredd ve ilk Aliens Versus Predator’a imza atan firma, bu kez farklı bir oyun için kolları sıvamıştı. Bunun için Richard Marcinko ile anlaşıldı ve Marcinko’nun Rogue Warrior (RW) adlı kitabı, aynı zamanda oyunun ismi olarak seçildi.

Sağlam temel

Öncelikle Marcinko’yu tanıtıp, RW’nin detaylarına geçelim. Navy SEALs’ın efsane olmuş 18 üyesinden birisi de Marcinko’dur. Amerikan ordusu 1967’de Wietnam’da, Iloilo Adası’na çıkarma yapar. Savaş sırasında gösterdiği başarılarından dolayı Marcinko, Seal Team 2’nin başına getirilir. Richard Marcinko, Seal Team 6’yı ardından da yine bir Anti-terör timi olan Red Cell’i oluşturmuştur. Pentagon askeri üstünde görev almış ve deneyimlerini paylaşmıştır. Çatışmalardaki taktik beceri, zekâ ve kuvvetiyle öne çıkan Marcinko, tüm bu savaş ve yaşam tecrübelerini Rogue Warrior adlı seride anlatmış ve bu kitabı “Best Seller” olmuştur.

Rogue Warrior
"Düşmanlarımızı sessizce öldürürken gerçekleşen animasyonlar oyunun en güzel tarafı."

Oyunumuz ise yine bu kitap paralelinde, fakat biraz daha farklı bir kurguya sahip. Konu kısaca şöyle: Yıl 1986, Marcinko ve yanına verilen iki kişi, Kuzey Kore’ye gidip orada bir dizi istihbarat bilgileri ele geçirecek ve balistik füze sistemlerini engellemeye çalışacaklardır. Helikopterle yapılan sakin bir yolculuk sonrası Kore topraklarına inerler. Burada birkaç Kore askerinin işini bitirirler, ancak henüz ölmeyen bir düşman askeri elindeki bombayı patlatır ve Marcinko’nun yanındaki iki kişi ölür. Dick artık yalnız başındadır ve güvenli olmayan bu topraklarda gizli füze projeleri ve askeri istihbarat bilgilerinin peşine düşer.

Gerek Rebellion, gerekse ismindeki Marcinko yazısı sebebiyle RW uzun süre oyun severleri meraklandırdı. Üstelik takım bazlı bir FPS olacağı, işin içinde Stealth (Gizlilik) öğeleri barındıracağı söylendi. Bu haliyle Ubisoft’un Tom Clancy serileriyle başa çıkabilecek miydi?
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×