Roland Garros French Open 2002

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Pc'lere tenis oyunu yapmak gerçekten çok zor bir iştir. Ama Roland Garros bu konuda gerçekten çok iyiydi.
Platformlar PC
Roland Garros French Open 2002
  • Yapımcı - Yayıncı Carapace - Wanadoo Edition
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 40
Artılar -
Eksiler -

Pc'lere tenis oyunu yapmak gerçekten çok zor bir iştir. Ama Roland Garros bu konuda gerçekten çok iyiydi. Serinin diğer tenis oyunları gerçekten çok harikalardı. Galiba her oyunun bir sonu var. Çünkü Roland Garros 2002 tam bir felaket...

Geçmişte yapılan serinin diğer oyunlarına bakanlar 2002 model bu tenis oyununun gerçekten çok iyi olabileceğini düşünüyorlardı. Zaten yanda görüldüğü gibi ScreenShot'larda çok sıkı bir tenis oyunu yapıldığını kanıtlıyor. Oyunu girdiğimiz gibi bizi muhteşem bir intro karşılıyor. Dünyaca ünlü teniscilerin yaptığı karşılaşmalardan görüntülerle bir intro hazırlanmış. Intro'nun şokunu atlatıp ana menüye girdiğimizde ise bol seçenekli bir menü çıkıyor. Arcade moddan Challenge'a, Race modundan Career'e kadar herşey düşünülmüş. Zaten Roland Garros gibi kendini tenis oyunlarında ispatlamış bir oyunada böyle bir menü yakışırdı. 

Arcade modu seçtiğimizde tek mi yoksa çift olarakmı oynamak istediğimizi seçeceğimiz bir menü çıkıyor. Peşindende oyuncu seçme menüsü karşımızda. Tamı tamına 22 usta tenisci oyuna aktarılmış. Tabili en başta sadece 10 tanesini seçmemize izin veriliyor. Gerisi kapalı. Career modda ilerledikçe bu kapalı oyuncular açılıyor. Oyuncumuzuda seçtikten sonra oynayacağımız sahayı seçeceğimiz menü karşılıyor bizi. Roland Garros'dan US Open'a kadar bütün sahalar aktarılmış. Toplam 17 adet saha var. Tabiki bunların 4'ü açık. Gerisi kapalı. İlerledikçe onlarda açılıyor. Neyse herşeyi ayarladıktan sonra oyuna başlıyoruz ve o anda....

Oyunun grafikleri çok sıkı. Seçtiğimiz karakteri yüz hatları ile tanımak mümkün. Sahalar ve seyircilerde çok güzel. Mat renkler yerine oyunda bol bol açık renkler kullanılmış. Bu grafiklerin yanında tabiki seslerde geri kalmamış. Seyirciler ve spiker çok iyi. Eee peki bu kadar kusursuz görünen bir oyunun kötü yanı nedir? diyenlere kontrollerden ve sanal zekadan söz etmek istiyorum.

Kontroller bir inanılmaz. Çok garip. Virtua Tennis oyunundada garipti ama belli bir zamandan sonra alışıyordu insan. Ama Rolland Garros 2002'de alışmak mümkün değil. Birazcık sağa yada sola bastığınızda karakter deli gibi koşturmaya başlıyor. Bunların dışında topa vurmak ayrı bir dert. Hadi ona alışıp topa vurmayı başarıyorsunuz ama işte o anda sanal zekanın azizliği ile karşılaşıyorsunuz. Oyun daha gerçekçi olsun amacı ile Virtua Tennis'deki gibi bir set saatler sürmesin diye galiba oyuncular toplara pek koşturmuyorlar. Hele hele çift olarak oynadığınız oyunlarda zorluk seviyesini en üste getirseniz bile oynamadan kazanmak mümkün. Siz bir yerde takılın karşı taraf zaten oynayamıyor. Servisleri üst üste yanlış atıyorlar. Yada sizi karşıladığınız bir topa 2 oyuncada bön bön bakıyor. E bu kadar kötü kontrollerin üzerine birde bu derecede bir sanal zeka zaten oyunu dibe vurdurmaya yetiyor..

Son Sözler : 
Rolland Garros serisi inanılmaz sıkıydı. Herkez bu sene çok daha başarılı bir oyun beklerken böyle bir oyun yapılması gerçekten çok kötü. İsterdimki bu kalitedeki grafik ve sesleri Virtua Tennis oyununa aktaralım. Bunların yanı sıra onca uğraşılan grafiklerin yanında sanal zeka ve kontrollere hiç dikkan edilmemiş. Alışmak çok uzun zaman alıyor. Buda yetmezmiş gibi karşı tarafın devamlı hata yapması oyunu iyice basitleştiriyor. Rolland Garros 2002 tam bir felaket. Gördüğünüz yerde ters istikamete hızla yol almanızı tavsiye ederim....

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 23:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
Roland Garros French Open 2002

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×