1/2

RollerCoaster Tycoon 3: Soaked

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Ne sevimli, ne eğlenceli, ne korkunç, ne heyecanlı anılar bırakırız Lunaparklarda
Platformlar PC
RollerCoaster Tycoon 3: Soaked
  • Yapımcı - Yayıncı Chris Sawyer - Atari Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 77
Artılar 50 civarı yeni Coaster'ın bulunması, su eğlenceleri ve lazer gösterileriyle yaz aylarına göre bir paket. Ayrıca basit Tutorial mod'u.
Eksiler Oynanışta bazen sorunlar yaşanabiliyor. Yeni başlayan biri için oyun çok komplike görünüyor. Bazen yaptığınız hatalardan geri dönemiyorsunuz...

İlk başta ailemizle beraber aşındırırız Lunapark kapısını! Ardından mevsimleri yıllar kovalar ve okul arkadaşlarımızla gider gelir oluruz Lunaparklara... Ne sevimli, ne eğlenceli, ne korkunç, ne heyecanlı anılar bırakırız, kimi zaman kamikaze’de kimi zaman gondol’da... Aradan bir kaç yıl daha geçer, arkadaşlarınızla toplanmışsınızdır. Aralarından bir çatlak ses, Lunapark’a gitmeyi teklif eder. Eğer aranızda bayanların sayısı çoksa, büyük ihtimal en yakındaki Lunapark’a gitmek üzere yola düşülür. Siz istemeye istemeye gidersiniz. “Kaç yaşına geldim ne Lunaparkı değil mi?” diye düşünmenizin ardında başka sebepler yatmaktadır. Öyleki yaş ilerledikçe, rezil olma katsayınız otomatikman artmaktadır! Hal böyle olunca o eğlence yuvasına gitmemek için türlü bahanelere başvurursunuz... En nihayetinde “hedefe varılmış” olarak bulursunuz kendinizi. Önünüzde dönme dolaplar, çarpışan arabalar, trenler... denemeniz için adeta göz kırpar size. Arkadaşlarınızın ısrarı ve “korkuyor musun yoksa?” der gibi bakışlar karşısında, kendinizi tutamayıp atlarsınız gondol’a!

Siz yerden bilmem kaç metre yukarıda, ağzınızı elinizle kapatıp, mide bulantınızın geçmesi için dua ederken, aşağıdan bir kaç kendini bilmez(!) suratınızdaki eğleniyor(!) ifadesinin fotoğrafını çekmektelerdir. Yere indiğinizde, “vatanına yıllar sonra ayak basmış gurbetçi” edaasıyla atarsınız adımlarınızı... Ardından sürüklenirsiniz kamikaze’ye! Hayatımızın nasılda iğne ipliğinde olduğu bir kez daha dank eder kafanıza! Bu birbiri ardına sıralanmış mekanik eğlencelerin ardından akşam olmuş ve gitme vakti gelmiştir. Kapıdan çıkarken bir gülümseme ifadesi yerleşmiştir yüzünüze... ve gözleriniz parlamaktadır! Çok eğlendiğinizden değildir o ifade! Tamamen “nihayet kurtuluyorum buradan” düşüncesinin mimiklere yansımış halidir...

Yaz aktiviteleri burada

RollerCoaster Tycoon 3, çıkışıyla beraber büyük yankı uyandırdı. Öyleki bu eğlenceli seri hiç bu kadar 3 boyutlu olmamıştı! Ancak 3 boyutun birçok oyunda yaptığı yozlaşma, bu yapımda kendini gösterememiş ve yapımcılar oldukça iyi iş çıkarmışlardı. Şimdi bu keyifli serinin son halkası olan RollerCoaster Tycoon 3’e başarılı bir ek paket geliştirildi! RollerCoaster Tycoon 3: Soaked isimli eklenti de, oyunumuz herzamankinden daha eğlenceli oluyor!

Öncelikle RC 3’ü oynamış bile olsanız, ek paketin tutorial kısmını muhakkak ziyaret edin. Genel olarak bakıldığında çok komplike gözüken oyunu, tutorial kısmında çok kısa olarak, gayet basit anlatmışlar. Oyundaki yeniliklerin bir çoğunu buradan da anlayabileceğiniz üzere genellikle su ve su eğlencelerinde eklentilere gidilmiş.

Kariyere girdiğimizde karşımıza 3 tane açık, hikaye çıkıyor. Her birinde istenen şeyler farklılık gösteriyor. Kapalı olan hikayeleri ise ancak bu bahsettiğim 3 campaign’i bitirdiğinizde açabiliyorsunuz.

Sandbox Mode’a baktığımızda limitsiz paramızı, en eğlenceli oyuncaklara yatırıp, dev bir lunapark kuruyoruz. Custom Scenario hakkında çok fazla birşey söylemeye gerek duymuyorum. Daha önceden hazırladığınız bir senaryo üzerinde çalışıyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×