Roogoo Attack

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Benim karem, senin üçgenini döver!
Platformlar NDS
Roogoo Attack
  • Yapımcı - Yayıncı SpiderMonk - SouthPeak Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Bulmaca,Bulmaca
Merlin Puanı 68
Artılar Dikkat gerektiren oynanış yapısı
Eksiler Bir süre sonra kendisini tekrar ettiği için sıkıyor
Yıldız, kare ve üçgen kalıplarını, birbirine eş boşluklara yerleştirerek oynanan oyunları hemen herkes biliyordur. Kulağa oldukça basit gelse de, farklı yöntemler ekleyerek daha zor ve farklı tecrübeler yaşanabilir. Spidermonk firması, Roogoo Attack isimli yapımıyla hız ve dikkat gerektiren bir deneyim sunuyor.

Geometrik şekiller

Ana menüde tekli ve çoklu oyuncu modları için başlıklar yer alıyor. Eğer arkadaşlarınızla online olarak oynamak istiyorsanız, multiplayer seçeneğiyle başlayabilirsiniz. En hızlı sürede en az hata yapan kullanıcı kazanıyor. Tek kişilik ilerleyiş seçeneğini işaretlediğimizde ise, önümüze gelen 3 farklı zorluk seviyesinden bir tanesini seçiyoruz ve ana haritaya adım atıyoruz. Burada, yapım boyunca mücadele edeceğimiz bölgeler sıralanmış. Aslında arka plan görüntüsü olmaktan başka bir işlevleri yok, bizim işimiz şekil düzenekleriyle. Oynanıştan söz edecek olursak, soldan sağa doğru dönen ve üst üste sıralanmış çarklar mevcut. Bunların sayıları, bölümlere göre farklılık gösterebiliyor. Amacımız, yukarıdan gelen şekilleri, kısa bir zaman dilimi içerisinde uygun boşluklardan geçirerek en alta kadar gelmelerini sağlayabilmek. Böylece bir sonraki turu oynamaya hak kazanabiliyoruz.

Roogoo Attack
"Oyundaki amacımız, yukarıdan gelen şekilleri, kısa bir zaman dilimi içerisinde uygun boşluklardan geçirerek en alta kadar gelmelerini sağlayabilmek."

Bölümler ilerledikçe kalıpların geliş hızları da artıyor. Böylece daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor, çünkü üst üste birkaç kez hata yaparsak, bölümü baştan tekrarlamak zorunda kalıyoruz. Bazen de açılan bonus bölümlerinde ekstra puan elde etmek için mücadele ediyoruz. Her zaman üçgen, kare ve dikdörtgen şekilleriyle oynamıyoruz. Bazen onların yerini tavuklar alıyor. Şöyle ki, öncelikle bir yuva oluşturmalı, üzerine yumurtayı koymalı ve en üzerine de bir tavuk getirerek kombinasyonu tamamlamalıyız. Tabii ki her birinin renkleri farklı olduğu için aynı renkli olanları üst üste getirmeliyiz. Bir sonraki haritada bu kez hamburger yapımıyla da ilgilenebiliyoruz. Dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise, engeller. Bazı delikler, tıkalı durumda olduğu için içlerinden şekilleri geçiremiyoruz. Bunun için gelen şekilleri, geldiği hızdan daha hızlı bir şekilde aşağıya göndermemiz gerekiyor (A tuşuna basılı tutarak). Böylece bu sert darbeler sayesinde engeller ortadan kalkmış oluyor.

Kutu kutu pense

Yukarıdan aşağıya doğru oynadığımızda, hız faktörüne ayak uydurabilirsek pek fazla zorlanmıyoruz, ama iş tam tersi olunca zor durumlarda kalabiliyoruz. Gelen kutucukları önce yukarıdan aşağıya doğru sıralıyoruz, sonrasında da aşağıdan yukarıya doğru sıralamaya çalışıyoruz. Bu durumlarda özellikle yönler konusunda sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Oyunu tamamladıktan sonra bonus materyaller için ekstralar bölümü bulunuyor. İşitsel olarak hoş olan yapımın grafiksel olarak hiçbir iddiası bulunmuyor. Küçükken hemen herkesin oynadığı yapım, şimdi DS sayesinde dijital bir yapım olarak hazırlanmış durumda. Nostalji sevenler için tercih edilebilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2022 20:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
Roogoo Attack

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×