1/2

Rotamız, Online Evrenler 10

Özgür Yıldız 5.08.2010 - 12:29
Kılıçlar elimizde, keseler belimizde, biz gideriz Azeroth'a hey hey hey!
Evdeki herkes uyurken, sabahın dördünde hâlâ raid yapanların mekânına tekrar hoş geldiniz. Bu hafta da birbirinden ilginç haberler sizleri bekliyor. Olimpiyat madalyasına sahip bir MMO oyuncusu, Cataclysm’le ilgili ayrıntılar, Warhammer’daki kriz ve daha nicesi bu haftaki konularımız.

Madalyalı EVE Online oyuncusu!

Geçtiğimiz günlerde sonlanan Vancouver 2010 Kış Olimpiyatları, ilginç bir sonuca sahne oldu. Olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan Norveçli profesyonel Alp Disiplini Kayakçısı Kjetil Jansrud’un ateşli bir EVE Online oyuncusu olduğu ortaya çıktı. Jansrud sadece bir MMO oyuncusu değil, bir PvP hastası.

Arkadaşları arasında “Hirr” şirketinden “Nthraller” olarak bilinen Jansrud, oyunda bir Caldari ECM uzmanı. Morsus Mihi ittifakının parçası olarak savaşlarda ve PvP çetelerinde yer alıyor. Böyle bir sporcunun MMO oyuncusu olmasından sonra yapılan bazı araştırmalarda, EVE oyuncularının ortalama yaşının 27 olduğu ve bu oyuncuların orta düzey diplomalara sahip oldukları ortaya çıktı. Bu da MMO oyuncularının bilinçsiz insanlar olmadığının bir diğer kanıtı olarak görülebilir.

Rotamız, Online Evrenler 10

WoW Mastery sistemi detaylandı

World of Warcraft: Cataclysm yaklaşırken, stat sistemindeki değişiklikler de yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Forumlardan Blizzard kullanıcısı Eyonix’in detaylı olarak belirttiği değişiklikler, oyunun fanları tarafından ilgiyle karşılanıyor. Eyonix’e göre sistem şu şekilde çalışıyor olacak: Yetenek ağacınızda puanları harcadıkça, her ağaç için üç adet pasif bonus alacaksınız. İlk bonus, bulunduğunuz ağaca göre verdiğiniz zararı, iyileşmenizi ya da hayatta kalabilmenizi arttıracak.